Post by smadar on Nov 6, 2023 11:02:18 GMT
SM Västerlanda 14 -15 oktober 2023
Arrangör Tvåstaddals KAF
SM Elit Krok bana
Domare Smadar Ulriksen Tove Corneliusse
Tid Vega Einarsson, Alette Määtta, Ida Eskilsson Lindsjö
22 starter 2 cert
1 Stina Pettersson Grenens Red Alert 0+1+0
2 Idun Jakobsson Nejlikans Summer Delight 0+0+1
3 Rakel Pettersson Furuborgs Ljungblåvinge 0+1+1
4 Idun Jakobsson Öskharets Pearly Frost 1+0+1
5 Stina Pettersson Eikhaugen´s Gt Ch Here Comes Trouble 0+1+1
6 Idun Jakobsson Björklövets An Innocent Warrior 0+1+2
7 Stina Pettersson Bring The Wind Forward 0+1+2
8 Martina Rudén Ladingens Silver Creek Volcanic 0+2+2
9 Idun Jakobsson Röstebos Ch Captain Phillips 0+2+2
10 Rakel Pettersson Furuborgs Midsommarafton 1+2+1
11 Idun Jakobsson Öskharets Spring Bling 0+1+3
12 Idun Jakobsson Siljas Idol 0+3+2
13 Idun Jakobsson Öskharets Heavenly Blue 0+5+1
14 Rakel Pettersson Wind Over The Mountains 1+2+3
15 Idun Jakobsson Öskharets Cream Supreme 1+2+3
16 Rakel Pettersson Furuborgs Bergsbi 1+4+4
17 Rakel Pettersson Björklövets Let´s Roll 2+4+3
18 Martina Rudén Åkerbys Phyllobates Lugibris 1+5+7
19 Linda Karlsson Furans Semeru 2+4+8
20 Martina Rudén Åkerbys Eldlilja 3+5+7
21 Martina Rudén Björklövets Walking The Wire 3+6
22 Linda Karlsson Stenrösets Sommardröm 4+ tid ute
MINISM svår Krok bana
Domare Smadar Ulriksen Tid Liselotte Gustavsson Aspirant Christel Andersson
26 stater 6 pinnar
1 Stina Pettersson Furuborgs Julsaga 0+0+0
2 Rakel Pettersson Furuborgs Julstjärna 0+1+0
3 Tove Corneliussen Blaxtorps Move Over 0+0+2
4 Tove Corneliussen Blaxtorps Thin Lizzy 0+1+2
5 Boel Eriksson Åsbräcken Furans Eldfell 0+0+3
6 Martina Rudén Åkerbys Ängslilja 0+0+3
7 Martina Rudén Bunfibias Hockety Pockety 0+3+1
8 Martina Rudén Annerdals Painted Laidy 1+3+0
9 Idun Jakobsson Björklövets Battle Off Wills 2+1+1
10 Tove Corneliussen Blaxtorps Half Moon 0+3+2
11 Martina Rudén Åkerbys Phyllobates Vittatus 4+1+1
12 Kristin Eriksson Furans Tokachi 0+4+2
13 Martina Rudén Åkerbys Ranitomeya Fantastica 1+3+3
14 Linda Karlsson Stenrösets Inachis 1+3+3
15 Ida Eskilsson Lindsjö Stenrösets Kuta 1+5+3
16 Ida Eskilsson Lindsjö Blaxtorps Edda 3+2+6
17 Martina Rudén Bunfibias Higitus Figitus 1+4+6
18 Linda Karlsson Uniicas Avicii 1+6
19 Idun Jakobsson Röckner´s Pancake Pricklypear 4+1+tid ute
20 Vega Einarsson Blaxtorps Sune 0+3+ deltog ej
21 Vega einarsson Blåklintens raven 0+4+ deltog ej
22 Stina Pettersson Furuborgs Sandstorm 4+3
23 Simone Jakobsson Stenrösets Zecora 3+5
24 Simone Jakobsson Stenrösets Wlingi 5+5
OPL Boel Eriksson Åsbräcken Furans Krakatau tid ute
OPL Birgitta Eriksson Furans Topas tid ute
SM VETERAN Krok bana
Domare Linda Karlsson Tid Alette Määtta
4 starter 1 pris
1 Boel Eriksson Furans Dasht-e Loot 0+0+1
2 Tove Corneliussen Blaxtorps Thelonius 1+1+0
3 Smadar Ulriksen Bäcks Rum Tum Tugger 5+7+12
OPL Boel Eriksson Björklövets Irreplaceable Memories of April utgår
Höjdhopp Elit Sm 15 okt 2023
Domare Smadar Ulriksen Bisittare Birgitta & Stig Eriksson
21 starter 2 Cert delades ut
1 Stina Pettersson Eikhaugen´s Here Coms Trubbel 80 cm
2 Stina Pettersson Grenens Red Alert 80cm
3 Stina Pettersson Bring the Wind Forward 75 cm
4 Idun Jakobsson Öskhareets Pearly Frost 75 cm
5 Tove Corneliussen Blaxtorps Jailbait 70 cm
6 Martina Rudén Bunfibisas Hockety Pockety60 cm
6 Linda Karlsson Stenrösets Semeru 60 cm
6 Boel Eriksson Åsbäcken Furans Eldfell 60 cm
9 Martina Rudén Bunfibisas Higitus Figitus 60 cm (tid ute)
9 Martina Rudén Åkersbyns Ängslilja 60 cm
9 Martina Rudén Åkersbyns Eldlilja 60 cm
9 Martina Rudén Åkersbyns Phyllobates Lugubris 60 cm
9 Linda Karlsson Stenrösets Inachhis 60 cm
9 Kristina Eriksson Furans Tokachi 60 cm
15 Tove Corneliussen Blaxtorps Half Moon 60 cm
15 Martina Rudén Åkersbyns Phyllobates Vittatus 60 cm
15 Martina Rudén Björklövets Walking the Wire 60 cm
18 Tove Corneliussen Blaxtorps Move Over 60 cm (tid ute)
OPL Linda Karlsson Stenrösets Sommardröm
OPL Linda Karlsson Unica´s Avicii
OPL Simone Jakobsson Stenrösets Wlingi
Arrangör Tvåstaddals KAF
SM Elit Krok bana
Domare Smadar Ulriksen Tove Corneliusse
Tid Vega Einarsson, Alette Määtta, Ida Eskilsson Lindsjö
22 starter 2 cert
1 Stina Pettersson Grenens Red Alert 0+1+0
2 Idun Jakobsson Nejlikans Summer Delight 0+0+1
3 Rakel Pettersson Furuborgs Ljungblåvinge 0+1+1
4 Idun Jakobsson Öskharets Pearly Frost 1+0+1
5 Stina Pettersson Eikhaugen´s Gt Ch Here Comes Trouble 0+1+1
6 Idun Jakobsson Björklövets An Innocent Warrior 0+1+2
7 Stina Pettersson Bring The Wind Forward 0+1+2
8 Martina Rudén Ladingens Silver Creek Volcanic 0+2+2
9 Idun Jakobsson Röstebos Ch Captain Phillips 0+2+2
10 Rakel Pettersson Furuborgs Midsommarafton 1+2+1
11 Idun Jakobsson Öskharets Spring Bling 0+1+3
12 Idun Jakobsson Siljas Idol 0+3+2
13 Idun Jakobsson Öskharets Heavenly Blue 0+5+1
14 Rakel Pettersson Wind Over The Mountains 1+2+3
15 Idun Jakobsson Öskharets Cream Supreme 1+2+3
16 Rakel Pettersson Furuborgs Bergsbi 1+4+4
17 Rakel Pettersson Björklövets Let´s Roll 2+4+3
18 Martina Rudén Åkerbys Phyllobates Lugibris 1+5+7
19 Linda Karlsson Furans Semeru 2+4+8
20 Martina Rudén Åkerbys Eldlilja 3+5+7
21 Martina Rudén Björklövets Walking The Wire 3+6
22 Linda Karlsson Stenrösets Sommardröm 4+ tid ute
MINISM svår Krok bana
Domare Smadar Ulriksen Tid Liselotte Gustavsson Aspirant Christel Andersson
26 stater 6 pinnar
1 Stina Pettersson Furuborgs Julsaga 0+0+0
2 Rakel Pettersson Furuborgs Julstjärna 0+1+0
3 Tove Corneliussen Blaxtorps Move Over 0+0+2
4 Tove Corneliussen Blaxtorps Thin Lizzy 0+1+2
5 Boel Eriksson Åsbräcken Furans Eldfell 0+0+3
6 Martina Rudén Åkerbys Ängslilja 0+0+3
7 Martina Rudén Bunfibias Hockety Pockety 0+3+1
8 Martina Rudén Annerdals Painted Laidy 1+3+0
9 Idun Jakobsson Björklövets Battle Off Wills 2+1+1
10 Tove Corneliussen Blaxtorps Half Moon 0+3+2
11 Martina Rudén Åkerbys Phyllobates Vittatus 4+1+1
12 Kristin Eriksson Furans Tokachi 0+4+2
13 Martina Rudén Åkerbys Ranitomeya Fantastica 1+3+3
14 Linda Karlsson Stenrösets Inachis 1+3+3
15 Ida Eskilsson Lindsjö Stenrösets Kuta 1+5+3
16 Ida Eskilsson Lindsjö Blaxtorps Edda 3+2+6
17 Martina Rudén Bunfibias Higitus Figitus 1+4+6
18 Linda Karlsson Uniicas Avicii 1+6
19 Idun Jakobsson Röckner´s Pancake Pricklypear 4+1+tid ute
20 Vega Einarsson Blaxtorps Sune 0+3+ deltog ej
21 Vega einarsson Blåklintens raven 0+4+ deltog ej
22 Stina Pettersson Furuborgs Sandstorm 4+3
23 Simone Jakobsson Stenrösets Zecora 3+5
24 Simone Jakobsson Stenrösets Wlingi 5+5
OPL Boel Eriksson Åsbräcken Furans Krakatau tid ute
OPL Birgitta Eriksson Furans Topas tid ute
SM VETERAN Krok bana
Domare Linda Karlsson Tid Alette Määtta
4 starter 1 pris
1 Boel Eriksson Furans Dasht-e Loot 0+0+1
2 Tove Corneliussen Blaxtorps Thelonius 1+1+0
3 Smadar Ulriksen Bäcks Rum Tum Tugger 5+7+12
OPL Boel Eriksson Björklövets Irreplaceable Memories of April utgår
Höjdhopp Elit Sm 15 okt 2023
Domare Smadar Ulriksen Bisittare Birgitta & Stig Eriksson
21 starter 2 Cert delades ut
1 Stina Pettersson Eikhaugen´s Here Coms Trubbel 80 cm
2 Stina Pettersson Grenens Red Alert 80cm
3 Stina Pettersson Bring the Wind Forward 75 cm
4 Idun Jakobsson Öskhareets Pearly Frost 75 cm
5 Tove Corneliussen Blaxtorps Jailbait 70 cm
6 Martina Rudén Bunfibisas Hockety Pockety60 cm
6 Linda Karlsson Stenrösets Semeru 60 cm
6 Boel Eriksson Åsbäcken Furans Eldfell 60 cm
9 Martina Rudén Bunfibisas Higitus Figitus 60 cm (tid ute)
9 Martina Rudén Åkersbyns Ängslilja 60 cm
9 Martina Rudén Åkersbyns Eldlilja 60 cm
9 Martina Rudén Åkersbyns Phyllobates Lugubris 60 cm
9 Linda Karlsson Stenrösets Inachhis 60 cm
9 Kristina Eriksson Furans Tokachi 60 cm
15 Tove Corneliussen Blaxtorps Half Moon 60 cm
15 Martina Rudén Åkersbyns Phyllobates Vittatus 60 cm
15 Martina Rudén Björklövets Walking the Wire 60 cm
18 Tove Corneliussen Blaxtorps Move Over 60 cm (tid ute)
OPL Linda Karlsson Stenrösets Sommardröm
OPL Linda Karlsson Unica´s Avicii
OPL Simone Jakobsson Stenrösets Wlingi