Post by boel on Sept 11, 2022 12:55:13 GMT
KM2
Hållsta 2022-09-10
Rak bana och längdhopp
Sörmlands kaninhoppare
Huvudansvarig: Kristine Eriksson
Elit
13 starter, 1 cert
Domare: Boel Eriksson Åsbäcken
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson (VPR bäst tot) 0+0 2,08,68 C
2. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 2+0 0,50,50
3. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 2+0 0,59,38
4. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 2+1 1,20,94
5. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 2+2 0,40,27
6. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 3+2 0,38,90
7. Furuborgs Ljungblåvinge – Rakel Pettersson 4+1 1,32,83
8. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 2+5 1,34,19
9. Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 4+3 2,31,78
10. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki 3+4 3,28,41
11. Regnbågens my precious time – Michelle Backlund Pikki 5+4 1,54,69
12. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 6+6 3,04,31
Oplac. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson
Svår
10 starter, 2 pinnar
Domare: Stina Pettersson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 2+0 44,94
2. Björklövets Sparkling Cinnamon – Michelle Backlund Pikki 1+1 64,13
3. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 0+2 69,68
4. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+4 43,25
5. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 2+2 75,03
6. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 2+2 79,85
7. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 5+1 122,70
8. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 2+5 77,49
9. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 5+3 73,07
10. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 5+4 140,09
Medelsvår
13 starter, 3 pinnar
Domare och tidtagare: Kristine Eriksson
1. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+1 0,38,88
2. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 2+0 1,04,43
3. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1+1 1,53,79
4. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 3+0 0,41,35
5. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 1+2 1,16,79
6. Lindsholmens gold coast – Michelle Backlund Pikki 4+0 0,49,74
7. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén 3+1 0,52,86
8. Åkerby's Ranitomeya fantastica – Martina Rudén 2+2 1,22,51
9. Kärleksnallen – Michelle Backlund Pikki 4+1 1,50,04
10. Furuborgs Ostkroken – Rakel Pettersson 3+3 0,56,50
11. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 4+2 1,13,02
12. Kings el Loco – Jonathan Nyqvist 4+2 1,25,02
13. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 3+3 2,44,58
Veteran
3 starter
Domare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 0+1 0,47,53
2. Väsbyvikens amazing pouilly farme – Jonathan Nyqvist 1+1 0,26,31
3. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 1+4 1,46,19
Längdhopp ej elit
12 starter, 5 pinnar
Domare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. Regnbågens my precious time – Michelle Backlund Pikki 200 cm
2. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 180 cm
3. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén 160 cm
4. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 160 cm
5. Kings el Loco – Jonathan Nyqvist 160 cm
6. Björklövets Sparkling cinnamon – Michelle Backlund Pikki 140 cm
7. Bunfibias Higitus figitus – Martina Rudén 140 cm
Åkerby's Ranitomeya fantastica – Martina Rudén 140 cm
9. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 120 cm
10. Annerdals painted lady – Martina Rudén 120 cm
11. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 100 cm
12. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 100 cm
Längdhopp elit
9 starter, 1 cert
Domare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. Grenens Red Alert – Stina Pettersson (VPR Akakabootos längd) 260 cm C
2. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 260 cm
3. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 230 cm
4. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 220 cm
5. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 200 cm
6. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 120 cm
Oplac. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki
Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson
B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken
Hållsta 2022-09-10
Rak bana och längdhopp
Sörmlands kaninhoppare
Huvudansvarig: Kristine Eriksson
Elit
13 starter, 1 cert
Domare: Boel Eriksson Åsbäcken
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson (VPR bäst tot) 0+0 2,08,68 C
2. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 2+0 0,50,50
3. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 2+0 0,59,38
4. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 2+1 1,20,94
5. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 2+2 0,40,27
6. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 3+2 0,38,90
7. Furuborgs Ljungblåvinge – Rakel Pettersson 4+1 1,32,83
8. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 2+5 1,34,19
9. Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 4+3 2,31,78
10. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki 3+4 3,28,41
11. Regnbågens my precious time – Michelle Backlund Pikki 5+4 1,54,69
12. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 6+6 3,04,31
Oplac. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson
Svår
10 starter, 2 pinnar
Domare: Stina Pettersson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 2+0 44,94
2. Björklövets Sparkling Cinnamon – Michelle Backlund Pikki 1+1 64,13
3. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 0+2 69,68
4. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+4 43,25
5. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 2+2 75,03
6. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 2+2 79,85
7. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 5+1 122,70
8. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 2+5 77,49
9. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 5+3 73,07
10. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 5+4 140,09
Medelsvår
13 starter, 3 pinnar
Domare och tidtagare: Kristine Eriksson
1. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+1 0,38,88
2. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 2+0 1,04,43
3. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1+1 1,53,79
4. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 3+0 0,41,35
5. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 1+2 1,16,79
6. Lindsholmens gold coast – Michelle Backlund Pikki 4+0 0,49,74
7. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén 3+1 0,52,86
8. Åkerby's Ranitomeya fantastica – Martina Rudén 2+2 1,22,51
9. Kärleksnallen – Michelle Backlund Pikki 4+1 1,50,04
10. Furuborgs Ostkroken – Rakel Pettersson 3+3 0,56,50
11. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 4+2 1,13,02
12. Kings el Loco – Jonathan Nyqvist 4+2 1,25,02
13. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 3+3 2,44,58
Veteran
3 starter
Domare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 0+1 0,47,53
2. Väsbyvikens amazing pouilly farme – Jonathan Nyqvist 1+1 0,26,31
3. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 1+4 1,46,19
Längdhopp ej elit
12 starter, 5 pinnar
Domare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. Regnbågens my precious time – Michelle Backlund Pikki 200 cm
2. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 180 cm
3. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén 160 cm
4. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 160 cm
5. Kings el Loco – Jonathan Nyqvist 160 cm
6. Björklövets Sparkling cinnamon – Michelle Backlund Pikki 140 cm
7. Bunfibias Higitus figitus – Martina Rudén 140 cm
Åkerby's Ranitomeya fantastica – Martina Rudén 140 cm
9. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 120 cm
10. Annerdals painted lady – Martina Rudén 120 cm
11. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 100 cm
12. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 100 cm
Längdhopp elit
9 starter, 1 cert
Domare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. Grenens Red Alert – Stina Pettersson (VPR Akakabootos längd) 260 cm C
2. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 260 cm
3. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 230 cm
4. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 220 cm
5. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 200 cm
6. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 120 cm
Oplac. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki
Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson
B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken