|
Post by Admin on Jan 22, 2022 17:47:40 GMT
Här samlas årets resultat
|
|
|
Post by lindakarlsson on Apr 12, 2022 10:34:38 GMT
Marshoppet 220327 Härklättan Lilla Edet Domare alla klasser Smadar Ulriksen Lätt ny rak 4 starter 1 pinne KANIN FÖRARE Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Sunny Bunnys Mister Butterfly Lillemor Johansson 0 0 0 2 Blaxtorps Alan Parson Lillemor Johansson 0 0 0 3 Blaxtorps Prinses Macha Lillemor Johansson 2 10 2 4 Wings Feathers & Gasoline Linda Karlsson 2 10 2
Lätt rak 13 starter 7 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Simone Jakobsson Stenrösets Inachis 0 0 0 2 Tove Corneliussen Blaxtorps Arduina 0 0 0 3 Moa Linn Ahlström Blaxtorps Lucky One 0 0 0 4 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Hemulen 0 0 0 5 Lillemor Johansson Blaxtorps Prins Katt 0 0 0 6 Moa Linn Ahlström Gnupens Tucson Train by Lusen 0 0 0 7 Simone Jakobsson Stenrösets Wlingi 0 0 0 8 Simone Jakobsson Happiness Royal Cupcake 0 4 4 9 Tove Corneliussen Stenrösets Kuta 1 1 10 Moa Linn Ahlström Gnupens Agent SamHanna 1 1 11 Simone Jakobsson Stenrösets Lemon Beauty 2 2 12 Lillemor Johansson Blaxtorps Prins Morrigan 2 2 13 Simone Jakobsson Stenrösets Kubangkangkung 4 4
Medel rak 9 starter 2 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Tove Corneliussen Blaxtorps Half Moon 0 0 0 2 Lillemor Johansson Stenrösets Jack Snape 1 0 1 3 Simone Jakobsson Unica’s Avicii 0 2 2 4 Tove Corneliussen Blaxtorps Move Over 2 0 2 5 Linda Karlsson Stenrösets Piggelin 2 2 4 6 Lillemor Johansson Stenrösets Apricot Whrl 2 2 4 7 Moa Linn Ahlström Lusens Blomming Colin 2 2 4 8 Simone Jakobsson Stenrösets Zecora 2 2 4 opl Moa Linn Ahlström Blaxtorps Clorinda tid ute
Svår rak 4 starter 1 pinne FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Blaxtorps Art Deco MoaLinn Ahlström 1 1 2 2 Blaxtorps Blue Jeans Tove Corneliussen 1 1 2 3 Furans Semeru Simone Jakobsson 1 3 4 4 Blaxtorps Dali Tove Corneliussen 3
Lätt ny krok 6 stater 2 pnnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Sunny Bunnys Mister Butterfly Lillemor Johansson 1 0 1 2 Wings Feathers & Gasoline Linda Karlsson 1 0 1 3 Blaxtorps Prinses Macha Lillemor Johansson 1 2 3 4 Blaxtorps Prins Morrigan Lillemor Johansson 3 3 5 Happiness Royal Cupcake Simone Jakobsson 3 3 opl Stenrösets Lemon Beauty Simone Jakobsson tid ute
Lätt krok 8 starter 2 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Blaxtorps Arduina Tove Corneliussen 1 0 1 2 Sunny Bunnys Hemulen Lillemor Johansson 1 0 1 3 Gnupens Agent SamHanna Moa Linn Ahlström 1 0 1 4 Stenrösets Jack Snape Lillemor Johansson 1 2 3 5 Stenrösets Zecora Simone Jakobsson 2 2 6 Gnupens Tucson Train by Lusen Moa Linn Ahlström 2 2 7 Stenrösets Apricot Whrl Lillemor Johansson 3 3 8 Stenrösets Inachis Linda Karlsson 4 4
Medel krok 13 starter 3 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Blaxtorps Half Moon Tove Corneliussen 0 0 0 2 Blaxtorps Dali Tove Corneliussen 0 0 0 3 Blaxtorps Move Over Tove Corneliussen 2 0 2 4 Stenrösets Kuta Tove Corneliussen 1 1 2 5 Lusens Blomming Colin Moa Linn Ahlström 2 0 2 6 Unica’s Avicii Linda Karlsson 2 1 3 7 Stenrösets Piggelin Linda Karlsson 1 2 3 8 Stenrösets Wlingi Simone Jakobsson 2 2 4 9 Stenrösets Kubangkangkung Linda Karlsson 2 3 5 10 Blaxtorps Prins Katt Lillemor Johansson 3 3 11 Blaxtorps Alan Parson Lillemor Johansson 3 3 12 Blaxtorps Lucky One Moa Linn Ahlström 5 5 opl Blaxtorps Clorinda Moa Linn Ahlström tid ute
Svår krok 3 starter 1 pinne kanin Förare Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp Antal fel 1 Blaxtorps Blue Jeans Tove Corneliussen 0 2 2 2 Blaxtorps Art Deco Moa Linn Ahlstöm 2 1 3 3 Furans Semeru Linda Karlsson 2 3 5
|
|
|
Post by boel on May 9, 2022 16:48:27 GMT
Julita skola 22-04-30 Rak bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Birgitta Eriksson
Elit 16 starter, 2 cert Domare: Josefina Ramsin Tidtagare: Sandra Eriksson 1. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 1+0 1,08,06 C 2. Röstebos Captain Phillips – Idun Jakobsson 1+2 1,41,18 C 3. Björklövets Gt Ch Think Pink – Sitna Pettersson 2+2 0,55,82 4. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 2+2 1,11,06 5. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 2+3 1,14,28 6. Fortunas Paramount – Martin Rudén 2+5 1,32,24 7. Wings Twisted Logic – Idun Jakobsson 3 8. Regnbågens My Precious Time – Idun Jakobsson 4 9. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 4 10. Skogstorps Spooky – Felippa Niemi 4 11. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 4 12. Neon lights shine bold and bright – Idun Jakobsson 4 13. Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 4 14. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 5 15. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki 6 16. Björklövets ch rainbow blaze – Martina Rudén 6
Svår 14 starter, 3 pinnar Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 0+0 0,42,94 2. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 0+0 1,10,09 3. Öskharets Vintage Rose – Idun Jakobsson 0+1 0,48,59 4. Öskharets Pearly Frost – Idun Jakobsson 0+1 0,56,78 5. Skogstorps Pontiac – Felippa Niemi 0+2 2,36,81 6. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 0+4 1,41,22 7. Eikhaugens Here Comes Trouble – Stina Pettersson 1 8. Öskharets Spring Bling – Idun Jakobsson 1 9. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 2 10. Öskharets Heavenly Blue – Idun Jakobsson 2 11. Björklövets Sparkling Cinnamon – Michelle Backlund Pikki 2 12. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 2 13. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 2 14. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 4
Medelsvår 23 starter, 5 pinnar Domare: Kristine Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+0 0,25,09 2. Lindholmens gold coast – Michelle Backlund Pikki 0+0 1,15,47 3. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 0+1 0,35,22 4. Bunfibias Higitus figitus – Martina Rudén 0+1 0,57,48 5. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 0+1 1,00,54 6. Boltens Star of Devon – Idun Jakobsson 1+1 0,51,23 7. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi 1+1 0,53,03 8. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+1 1,46,87 9. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 1+1 1,49,62 10. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 1+3 2,30,75 11. Skogstorps zizi – Michelle Backlund Pikki 2 12. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 2 13. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 2 14. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 2 15. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 2 16. Sparrow – Caroline Sundh 3 17. Björklövets Bountiful Blush – Idun Jakobsson 3 18. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 3 19. Furan's Merapi – Caroline Sundh 4 20. Ladingens Magic Illusion – Michelle Backlund Pikki 4 21. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 4 22. Åkerby's Ranitomeya fantastica – Martina Rudén 8 Oplac. Silverados Speedy Kooza – Molly Johansson
Veteran 6 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Fortunas Golden Harvest – Felippa Niemi 2+1 2. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 1+2 3. Väsbyvikens Amazing pouilly farme – Jonathan Henriksson 4+2 Oplac. Queens pearl irish cream – Max Rudén Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken
Motion 4 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Marshall – Rakel Pettersson 0+0 2. Björklövets Fading like a Flower – Idun Jakobsson 1+0 3. Charms I wanna rock – Felippa Niemi 1+2 4. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 4+opl
Lätt 12 starter, 3 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Caroline Sundh 1. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 0,37,40 2. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 1+0 0,37,62 3. Kärleksnallen – Michelle Backlund Pikki 0+1 1,05,22 4. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 0+1 3,09,56 5. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1+1 0,26,41 6. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén 2 7. Tassande XC90 – Felippa Niemi 2 8. A credible threat – Michelle Backlund Pikki 2 9. Orchideas Black winged redbird – Jonathan Henriksson 2 10. Disney Harriet – Molly Johansson 2 11. Hurdalens Candy – Wilhelmina Lenekrantz 2 12. Silverados Our Story – Molly Johansson 2
Lätt ny 30 starter, 6 pinnar Domare: Josefina Ramsin Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Laki – Caroline Sundh 0+1 0,33,41 2. Lycko Nalle – Stina Pettersson 1+0 0,53,44 3. Skogstorps Hana – Felippa Niemi 1+0 1,19,31 4. Nejlikans Trumpetlilja – Martina Rudén 1+2 0,39,25 5. Skogstorps Mirakel – Felippa Niemi 2+1 1,17,54 6. Tarzan – Caroline Sundh 1+2 1,20,42 7. Tassande Amazonen – Michelle Backlund Pikki 1+2 1,25,53 8. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 2+1 1,36,69 9. Bunfibias Salamandra astra – Martina Rudén 2+1 1,56,28 10. Björklövets Boysenberry Pie – Wilhelmina Lenekrantz 3+1 1,01,15 11. Skogstorps Ice Peach Bellini – Felippa Niemi 3+1 1,05,34 12. Hurdalens Sotis – Wilhelmina Lenekrantz 3+1 1,27,02 13. Stromboy – Caroline Sundh 3+1 2,49,72 14. Tassande D5an – Jonathan Henriksson 3+4 1,33,87 15. Blaxtorps Carlos – Rakel Pettersson 3+4 3,01,56 16. Hurdalens Lydia – Wilhelmina Lenekrantz 4 17. Snöflingans idefix – Michelle Backlund Pikki 4 18. Slippery slipper – Martina Rudén 5 Oplac. Snöflingans selestia – Michelle Backlund Pikki Snöflingans Sandwich – Martina Rudén Kaningårdas Apelsin – Felippa Niemi Skogstorps Fizz – Molly Johansson Hurdalens Bullen – Jonna Hasselström Chompy – Caroline Sundh Hoppsan – Molly Johansson Leia – Caroline Sundh Håkan – Josefina Ramsin Hurdalens Blixten – Wilhelmina Lenekrantz Muffins – Caroline Sundh Ömhetsnallen – Jonathan Henriksson
|
|
|
Post by boel on May 15, 2022 9:37:16 GMT
Clintons minne & Lady Laiza & Mr Hilding memorial Djurgården 2022-05-14 Rak bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Kristine Eriksson
Elit 5 starter, 1 cert Domare: Josefina Ramsin Tidtagare: Sandra Eriksson 1. Fortunas Paramount – Martina Rudén 1+2 1,16,17 2. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 3+1 1,49,02 3. Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 3+2 1,09,16 4. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 8 Oplac. Björklövets Ch rainbow blaze – Martina Rudén
Svår 10 starter. 2 pinnar Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 0+1 1,42,41 2. Skogstorps Pontiac – Felippa Niemi 0+2 1,06,63 3. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 0+2 1,18,90 4. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 0+3 1,09,71 5. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 0+4 1,41,90 6. Annerdals painted lady – Martina Rudén 1 7. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 1 8. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 1 9. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 1 10. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 2
Medelsvår (Lady Laiza & Mr Hilding memorial) 13 starter, 3 pinnar Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Stig Eriksson 1. Silverados Te Amo – Caroline Sundh (VPR + bästa hane) 1+0 0,36,88 2. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+0 1,27,98 3. Sparrow – Caroline Sundh 1+1 1,03,84 4. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén (bästa hona) 1+1 1,58,88 5. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 2+1 2,23,50 6. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 2+2 2,11,38 7. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 3 8. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 3 9. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi 3 10. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 3 11. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 5 Oplac. Furan's Merapi – Molly Johansson Silverados Speedy Kooza – Molly Johansson
Veteran 5 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 1+1 2,09,84 2. Queens pearl irish cream – Max Rudén 2+2 2,25,47 3. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 2+tidsfel Oplac. Casall Ask – Elvira Larsson Liljeholm Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson
Motion 1 start Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 1,28,08
Lätt (Clintons minne) 24 starter, 5 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken (VPR) 0+0 0,42,13 2. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 0+0 0,49,29 3. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 0+1 0,17,63 4. Tarzan – Caroline Sundh 1+0 1,03,53 5. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 0+1 1,11,69 6. Björklövets mercy mission – Madde Liljeholm 0+1 2,55,49 7. Hurdalens Candy – Wilhelmina Lenekrantz 1+1 0,53,40 8. Skogstorps Hana – Felippa Niemi 0+2 1,03,07 9. Furan's Laki – Caroline Sundh 1+1 1,06,32 10. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 1+1 1,42,94 11. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 1+1 1,56,87 12. Björklövets Boysenberry Pie – Wilhelmina Lenekrantz 1+2 1,05,54 13. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 1+2 1,08,91 14. Stromboy – Caroline Sundh 2 15. Leia – Caroline Sundh 2 16. Hurdalens Lydia – Wilhelmina Lenekrantz 3 17. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 3 18. Nejlikans Trumpetlilja – Martina Rudén 3 19. Silverados Our Story – Molly Johansson 3 20. Disney Harriet – Molly Johansson 3 21. Slippery slipper – Martina Rudén 4 22. Hurdalens Sotis – Wilhelmina Lenekrantz 5 Oplac. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson Skogstorps Fizz – Molly Johansson
|
|
|
Post by lindakarlsson on Jun 6, 2022 19:14:58 GMT
MAJ HOPPET SJUNTORP 22 maj 2022 krok bana Tvåstaddas kaf Domare för alla klasser Linda Karlson Tove Corneliussen Lilla Skutt 6 starter FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Eva Lindberg Loets Bruno Mars 2 0 2 Elin Törneland Blixten 2 0 3 Julia Flodén Benny Boy 2 3 4 Alette Määttä Rora 4 2 5 Elin Törneland Storm 5 opl Elin Törneland Dimma tid ute
Lätt ny 6 starter FÖRARE pinnar Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Lillemor Johansson Blaxtorps Princess Macha 1 0 2 Linda Karlsson Wings Feathers & Gasoline 2 1 3 Ebba Gregner Blaxtorps Buried alive 2 2 4 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Lilla My 3 5 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Tooticki 3 opl Alette Määttä Hermines Dimma tid ute Lätt 15 starter 3 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Lillemor Johansson Blaxtorps Prins Katt 0 0 2 Simone Jakobsson Stenrösets Kubangkankung 0 0 3 Linda Karlsson Happiness Royal Cupcake 0 0 4 Tove Corneliussen Stenrösets Kuta 1 0 5 Moalinn Ahlström Gnupens Tuscson Train by Lusen 0 1 6 Moalinn Ahlström Amazings Wherever You Will go 1 0 7 Moalinn Ahlström Gnupens Agent SamHanna 1 0 8 Lillemor Johansson Blaxtorps Prins Morrigan 1 0 9 Moalinn Ahlström Gnupen Agent Callen 1 1 10 Luiza Wright Allan 0 2 11 Moalinn Ahlström Amazings Bad Romance 1 3 12 Simone Jakobsson Stenrösets Inachis 2 13 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Mister Butterfly 2 14 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Hemulen 3 15 Luiza Wright Ida 4
Medel 12 starter 3 pnnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Tove Corneliussen Blaxtorps Half Moon 0 0 2 Simone Jakobsson Unicas Avicii 0 1 3 Tove Corneliussen Blaxtorps Move Over 1 0 4 Simone Jakobsson Stenrösets Zecora 1 0 5 Tove Corneliussen Blåklintens Raven 2 0 6 Moalinn Ahlström Lusens Blooming Colin 1 1 7 Lillemor Johansson Stenrösets Jack Snape 0 2 8 Tove Corneliussen Blaxtorps Freya 2 2 9 Simone Jakobsson Stenrösets Wlingi 1 4 10 Tove Corneliussen Blaxtorps Arduina 3 11 Tove Corneliussen Blaxtorps Viking 4 12 Lillemor Johansson Stenrösets Apricot Whirl 6
Svår 4 starter 1 pinne FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Tove Corneliussen Blaxtorps Dali 1 0 2 Linda Karlsson Furans Semeru 1 1 3 Tove Corneliussen Blaxtorps Blue Jeans 1 2 4 Linda Karlsson Blaxtorps Sune 2
|
|
|
Post by boel on Jun 16, 2022 7:15:21 GMT
Malmköping 2022-05-28 Rak bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Martina Rudén
Elit 10 starter, 1 cert Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson (VPR) 0+1 0,54,22 C 2. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 1+0 1,15,07 3. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 0+2 1,08,23 4. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 1+2 0,58,09 5. Fortunas Ch Paramount – Martina Rudén 1+4 1,18,29 6. Furan's Oshima – Martina Rudén 2 7. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 3 8. Skogstorps Spooky – Felippa Niemi 4 Oplac. Björklövets Ch rainbow blaze – Martina Rudén Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson
Svår 13 starter. 3 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén (VPR) 1+1 0,51,82 2. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 1+1 0,53,34 3. Eikhaugens Here Comes Trouble – Stina Pettersson 1+1 1,07,81 4. Skogstorps Pontiac – Felippa Niemi 1+1 1,14,09 5. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 1+1 1,14,44 6. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 1+3 1,04,62 7. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 1+5 2,06,03 8. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 2 9. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 2 10. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 2 11. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 2 12. Blaxtorps King Crimsson – Maria Ottosson 3 Oplac. Annerdals painted lady – Martina Rudén
Medelsvår 14 starter, 3 pinnar Aspirant: Stina Pettersson Tidtagare och huvuddomare: Kristine Eriksson 1. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson (VPR) 0+0 73,73 2. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 0+0 77,77 3. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 1+0 70,54 4. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+1 71,78 5. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 0+2 148,35 6. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+4 130,31 7. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 1+3 131,17 8. Åkerby's Ranitomeya fantastica – Martina Rudén 2 9. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 2 10. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 2 11. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi 2 12. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 2 13. Blaxtorps Trust Me – Maria Ottosson 2 14. Miss Pinky's Atlantic Moon – Maria Ottosson 5
Veteran 5 starter Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Sandra Eriksson 1. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken (VPR) 0+0 1,04,15 2. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 0+0 3,21,01 3. Fortunas Golden Harvest – Felippa Niemi 0+3 0,50,41 4. Queens Pearl irish cream – Martina Rudén 1+3 1,35,40 5. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 3+ej start
Motion 3 starter Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Sandra Eriksson 1. Marshall – Rakel Pettersson 0+0 0,32,78 2. Charms I wanna rock – Felippa Niemi 0+1 0,28,81 3. Björklövets Blackwater – Molly Annerstedt 3+1 1,19,18
Lätt 8 starter, 2 pinnar (4 dubbelnollor) Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Stig Eriksson 1. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén (VPR) 0+0 0,26,74 2. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 0+0 0,48,06 3. Lycko Nalle – Stina Pettersson 0+0 0,54,41 4. Skogstorps Mirakel – Felippa Niemi 0+0 1,06,44 5. Björklövets Ängshumla – Martina Rudén 1+0 0,37,71 6. Tassande XC90 – Felippa Niemi 1+1 1,03,55 7. Skogstorps Hana – Felippa Niemi 0+2 1,42,44 8. Nejlikans Trumpetlilja – Martina Rudén 1+3 0,28,50
Lätt ny 9 starter, 2 pinnar Domare: Tina Bierfeldt Tidtagare: Josefina Ramsin 1. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 0+0 1,19,01 2. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 0+1 0,45,10 3. Ladingens Beautiful Darkness – Maria Ottosson 0+1 0,48,66 4. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 0+1 1,32,25 5. Skogstorps Ice Peach Bellini – Felippa Niemi 1+1 0,49,84 6. Furuborgs Ostkroken – Stina Pettersson 1+1 0,54,41 7. Kaningårdas Apelsin – Felippa Neimi 1+2 0,56,99 8. Blaxtorps Carlos – Rakel Pettersson 5+3 2,31,04 9. Slippery slipper – Martina Rudén 7+5 3,04,09
|
|
|
Post by boel on Jun 19, 2022 11:55:55 GMT
Mini KM Julita torg 2022-06-04 Krokig bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Birgitta Eriksson
Lilla skutt (rak bana) 11 starter Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Björklövets Blueberry Baskets – Kristine Eriksson 0+2 2. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson 1+1 3. Cupcake – Alice Sundin 3+1 4. Hurdalens Bella – Wilhelmina Lenekrantz 4+1 5. Hurdalens Godis – Wilhelmina Lenekrantz 2+3 6. Silverdahlens Skuttan – Wilhelmina Lenekrantz 4+3 7. Hoppsan – Molly Johansson 3+4 8. Bamse – Molly Johansson 5+2 9. Hurdalens Bamse – Wilhelmina Lenekrantz 5+3 10. Chompy – Caroline Sundh 3+6 Oplac. Muffin – Molly Johansson
Lätt 1 Mini KM 28 starter, 6 pinnar Domare: Josefina Ramsin Tidtagare: Stig Eriksson 1. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh (VPR) 0+0 1,46,54 2. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 0+0 1,51,22 3. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 0+1 0,25,87 4. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 0+1 0,34,47 5. Nejlikans Trumpetlilja – Martina Rudén 0+1 0,54,15 6. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 0+1 1,06,91 7. Skogstorps Hana – Wilhelmina Lenekrantz 0+1 1,29,94 8. Skogstorps Mirakel – Wilhelmina Lenekrantz 1+1 1,25,60 9. Furan's Laki – Caroline Sundh 0+2 1,56,72 10. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 0+2 1,58,31 11. Tassande XC90 – Wilhelmina Lenekrantz 3+0 12. Disney Harriet – Molly Johansson 1+2 13. Leia – Caroline Sundh 2+1 14. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 1+3 15. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 3+1 16. Hurdalens Candy – Wilhelmina Lenekrantz 3+1 17. Stromboy – Caroline Sundh 3+1 18. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 3+2 19. Tarzan – Caroline Sundh 4+1 20. Hurdalens Sotis – Wilhelmina Lenekrantz 4+2 21. Furuborgs pansarbi – Zandra Nygren 4+2 22. Skogstorps Ice Peach Bellini – Wilhelmina Lenekrantz 5+2 23. Snöflingans Sandwich – Martina Rudén 5+2 24. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 4+3 25. Björklövets Boysenberry pie – Wilhelmina Lenekrantz 4+3 26. Hurdalens Lydia – Wilhelmina Lenekrantz 7+3 27. Isle of wight – Martina Rudén 7+3 28. Slippery Slipper – Martina Rudén 7+7
Lätt 2 24 starter, 6 pinnar (dubbelnollor) Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 1,05,63 2. Skogstorps Mirakel – Wilhelmina Lenekrantz 0+0 1,17,85 3. Furan's Laki – Caroline Sundh 0+0 1,27,91 4. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 0+0 1,32,53 5. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 0+0 1,53,06 6. Furuborgs pansarbi – Molly Annerstedt 0+0 1,50,65 7. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 0+1 1,03,68 8. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 0+1 2,44,54 9. Tarzan – Caroline Sundh 0+4 1,56,87 10. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 1 11. Nejlikans Trumpetlilja – Martina Rudén 1 12. Isle of wight – Martina Rudén 1 13. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 1 14. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1 15. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 1 16. Stromboy – Caroline Sundh 1 17. Skogstorps Hana – Wilhelmina Lenekrantz 2 18. Disney Harriet – Molly Johansson 2 19. Leia – Caroline Sundh 2 20. Tassande XC90 – Wilhelmina Lenekrantz 3 21. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 3 22. Skogstorps Ice Peach Bellini – Wilhelmina Lenekrantz 3 23. Snöflingans Sandwich – Martina Rudén 3 24. Slippery slipper – Martina Rudén 5
Höjdhopp ej elit 9 starter, 4 pinnar Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 70 cm 2. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 60 cm 3. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 60 cm Annerdals painted lady – Martina Rudén 60 cm 5. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 50 cm Furan's Laki – Caroline Sundh 50 cm Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 50 cm Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 50 cm 9. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 50 cm+
|
|
|
Post by boel on Jun 19, 2022 16:25:59 GMT
KM1 Julita skola 2022-06-18 Krokig bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Stina Pettersson
Elit 15 starter, 2 cert Domare: Tina Bierfeldt Tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Röstebos Captain Phillips – Idun Jakobsson 1+0 1,14,19 C 2. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 0+1 1,17,85 C 3. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 1+0 1,33,01 4. Nejlikans Summer Delight – Idun Jakobsson 1+0 1,42,53 5. Regnbågens Tropical Watermelon – Felicia Bjurling 0+2 1,08,28 6. Siljas Idol – Idun Jakobsson 0+2 1,12,69 7. Åkerby's Ch Kejsarlilja – Felicia Bjurling 1+1 1,50,47 8. Furuborgs Solstinget – Felicia Bjurling 1+1 3,11,22 9. Åkerby's Rosenlilja – Felicia Bjurling 0+4 2,02,80 10. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 2 11. Friscos Attack of the Rhynocs – Felicia Bjurling 3 12. Fortunas Ch Paramount – Martina Rudén 4 13. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 5 14. Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 5 15. Storugns För evigt din – Felicia Bjurling 5
Svår 18 starter, 4 pinnar Domare: Tina Bierfeldt Tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Öskharets Vintage Rose – Idun Jakobsson 1+0 1,19,12 2. Snöflingans Rise of the Unicorn – Felicia Bjurling 0+1 1,35,98 3. Öskharets Spring Bling – Idun Jakobsson 1+0 2,01,16 4. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 1+0 2,04,47 5. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 1+0 2,13,84 6. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 1+1 0,57,93 7. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 0+2 1,16,94 8. Skogstorps Pontiac – Felippa Niemi 1+2 3,43,40 9. Öskharets Heavenly Blue – Idun Jakobsson 2 10. Öskharets Pearly Frost – Idun Jakobsson 2 11. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 2 12. Bring the Wind Forvard – Stina Pettersson 3 13. Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 3 14. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 3 15. Annerdals painted lady – Martina Rudén 3 16. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 4 17. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 7 Oplac. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson
Medelsvår 17 starter, 4 pinnar Aspirant: Stina Pettersson Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Nejlikans Fjärilslilja – Felicia Bjurling 0+1 235,19 2. Stenåsens Kärleksbrev – Idun Jakobsson 1+1 56,65 3. Boltens Star of Devon – Idun Jakobsson 1+1 86,81 4. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+1 88,09 5. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 1+1 125,52 6. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 1+1 136,90 7. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 1+1 181,43 8. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén 1+2 96,40 9. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 1+4 107,95 10. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+5 233,99 11. Björklövets Ängshumla – Martina Rudén 2 12. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 3 13. Sparrow – Caroline Sundh 3 14. Silverados Our Story – Molly Johansson 8 Oplac. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén Silverados Speedy Kooza – Molly Johansson Furan's Katla – Birgitta Eriksson
Veteran 5 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 1+0 2. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 1+1 3. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 0+3 4. Fortunas Golden Harvest – Felippa Niemi 1+4 Oplac. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson
Höjdhopp ej elit 16 starter, 13 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 80 cm 2. Öskharets Vintages Rose – Idun Jakobsson 80 cm 3. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 70 cm Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 70 cm 5. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 70 cm 6. Snöflingans Rise of the Unicorn – Felicia Bjurling 70 cm 7. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 60 cm Öskharets Spring Bling – Idun Jakobsson 60 cm 9. Öskharets Heavenly Blue – Idun Jakobsson 60 cm Öskharets Pearly Frost – Idun Jakobsson 60 cm 11. Skogstorps Morgana – Tina Bierfeldt 60 cm 12. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 60 cm Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 60 cm 14. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 50 cm Boltens Star of Devon – Idun Jakobsson 50 cm 16. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén 50 cm 17. Höjdhopp elit 18 starter, 2 cert Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Regnbågens Tropical Watermelon – Felicia Bjurling 85 cm C 2. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 80 cm C 3. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 80 cm Åkerby's Ch Kejsarlilja – Felicia Bjurling 80 cm 5. Siljas Idol – Idun Jakobsson 70 cm Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 70 cm 7. Fortunas Ch Paramount – Martina Rudén 70 cm 8. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 70 cm 9. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 60 cm Åkerby's Rosenlilja – Felicia Bjurling 60 cm Annerdals painted lady – Martina Rudén 60 cm Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 60 cm 13. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 60 cm 14. Skogstorps Pontiac – Felippa Niemi 50 cm Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 50 cm Björklövets walking the wire – Martina Rudén 50 cm Charms I Wanna Rock – Tina Bierfeldt 50 cm 18. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 50 cm
|
|
|
Post by boel on Jul 2, 2022 19:27:08 GMT
Julita gård 2022-07-02 Krokig bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Ida Norling
Lätt ny 22 starter, 5 pinnar Domare: Josefina Ramsin Tidtagare: Sandra Eriksson, Stig Eriksson 1. Björklövets mercy mission – Martina Rudén 0+0 1,49,68 2. Leia – Caroline Sundh 1+0 2,09,00 3. Furan's Hengill – Ida Norling 1+0 2,52,06 4. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 0+2 0,51,53 5. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 2+0 1,02,50 6. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 1+1 1,06,50 7. Stromboy – Caroline Sundh 4+0 1,48,60 8. Hurdalens Candy – Wilhelmina Lenekrantz 3+2 2,25,00 9. Snöflingans Sandwich – Martina Rudén 3+5 0,52,03 10. Björklövets Boysenberry pie – Wilhelmina Lenekrantz 5 11. Hurdalens Lydia – Wilhelmina Lenekrantz 5 12. Björklövets Blueberry Baskets – Kristine Eriksson 5 13. Hurdalens Sotis – Wilhelmina Lenekrantz 6 14. Hurdalens Bullen – Jonna Hasselström 6 15. Hurdalens Blixten – Wilhelmina Lenekrantz 7 16. Chompy – Caroline Sundh 7 17. Hurdalens Godis – Wilhelmina Lenekrantz 8 18. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson 8 Oplac. Bastuholmens Isle of wight – Max Rudén Muffin – Molly Johansson Bamse – Caroline Sundh Hoppsan – Molly Johansson
Lätt 10 starter, 2 pinnar Aspirant: Ida Norling Tidtagare och huvuddomare: Birgitta Eriksson 1. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 0+0 1,06,81 2. Furan's Laki – Caroline Sundh 0+0 1,12,47 3. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 0+1 0,24,34 4. Disney Harriet – Molly Johansson 1+0 0,45,41 5. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 0+1 1,31,50 6. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 1+0 2,07,81 7. Skogstorps Mirakel – Wilhelmina Lenekrantz 1+1 0,45,90 8. Furan's Merapi – Molly Johansson 1+1 1,03,00 9. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 3+1 1,16,34 10. Tarzan – Molly Johansson 2+4 1,40,37
Veteran 2 starter Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 1+1 2,19,72 2. Queens pearl irish cream – Max Rudén 6+0 2,47,90 Motion 1 start Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets Blackwater – Molly Annerstedt 3+0 2,29,19
Medelsvår 12 starter, 3 pinnar Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 1,03,91 2. Skogstorps Jay – Wilhelmina Lenekrantz 1+0 1,19,21 3. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1+0 3,15,62 4. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén 1+2 1,22,90 5. Bunfibias Higitus figitus – Martina Rudén 1+3 1,11,90 6. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 1+3 1,51,81 7. Sparrow – Molly Johansson 1+3 2,29,72 8. Björklövets ängshumla – Max Rudén 1+3 3,01,75 9. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 2+3 1,58,94 10. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 1+4 2,00,28 11. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 4 12. Silverados Our Story – Caroline Sundh 8
Svår 10 starter, 2 pinnar Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 1+0 1,20,85 2. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 0+2 0,56,81 3. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+2 1,14,53 4. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 1+1 3,10,28 5. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 0+3 1,30,78 6. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 2+2 1,47,88 7. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 2+2 1,54,87 8. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 3+1 2,47,86 9. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 2+4 1,32,31 10. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 4+4 3,40,72
Elit 5 starter, 1 cert Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 2+0 2,49,03 C 2. Skogstorps Spooky – Wilhelmina Lenekrantz 3+4 1,36,15 3. Fortunas Ch paramount – Martina Rudén 6+2 1,58,22 4. Björklövets Ch rainbow blaze – Martina Rudén 4+4 5,04,10 5. Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 4+5 2,09,85
|
|
|
Post by boel on Jul 24, 2022 16:06:39 GMT
Hjälmarecupen Hjälmaresunds camping 15-17/7 2022 Längdhopp, krokig och rak bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Boel Eriksson Åsbäcken
Längdhopp 2022-07-15
Elit 8 starter, 1 cert Domare och tidtagare: Kristine Eriksson och Boel Eriksson Åsbäcken 1. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 200 cm 2. Flower filled with buzzin' beez – Idun Jakobsson 180 cm 3. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 160 cm 4. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 160 cm 5. Valentinos Magiska Gnistor – Idun Jakobsson 160 cm 6. Siljas Idol – Idun Jakobsson 120 cm Oplac. Regnbågens Tropical Watermelon – Idun Jakbosson Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki
Ej elit 26 starter, 8 pinnar Domare och tidtagare: Kristine Eriksson och Boel Eriksson Åsbäcken 1. Sun Dances Across The Sparkly Wave – Linn Nordin 200 cm 2. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 180 cm 3. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson 180 cm 4. Öskharets Sprin Bling – Idun Jakobsson 180 cm 5. Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 180 cm 6. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 160 cm 7. Skogstorps Zizi – Michelle Backlund Pikki 160 cm 8. Annerdals painted lady – Martina Rudén 160 cm 9. Snöflingans Rise of the Unicorn – Idun Jakobsson 140 cm 10. Skogstorps Jay – Felippa Neimi 140 cm 11. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 140 cm 12. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 120 cm 13. Furan's Laki – Caroline Sundh 120 cm 14. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 100 cm 15. Grenens Without Equal – Ines Larsson 100 cm 16. Breeze of the pond – Ines Larsson 100 cm 17. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén 80 cm Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 80 cm Shimmering Solar Wind – Ines Larsson 80 cm 20. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 80 cm Björklövets Sparkling Cinnamon – Michelle Backlund Pikki 80 cm Oplac. Buildings Grow to Dizzy Heights – Ines Larsson Björklövets Blackwater – Molly Annerstedt Kings el loco – Jonathan Henriksson Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren Lindsholmens gold coast – Michelle Backlund Pikki
Krokig bana 2022-07-16
Lätt 29 starter, 6 pinnar Domare: Josefina Ramsin Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Laki – Caroline Sundh 0+0 1,13,00 2. Grenens Guilty Pleasure – Ines Larsson 0+0 1,29,63 3. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 0+0 1,32,00 4. Furuborgs Ostkroken – Rakel Pettersson 0+1 0,36,69 5. Nejlikans Trumpetlilja – Michelle Backlund Pikki 0+1 1,08,37 6. Disney Harriet – Molly Johansson 0+1 1,10,12 7. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 0+1 1,28,65 8. Moängs spicy cola – Michelle Backlund Pikki 1+0 1,57,75 9. Skogstorps Mirakel – Felippa Niemi 1+0 2,02,50 10. Tarzan – Molly Johansson 1+0 2,15,85 11. Orchideas black winged redbird – Jonathan Henriksson 0+2 1,12,93 12. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 0+2 1,37,53 13. Skogstorps Ice Peach Bellini – Felippa Niemi 1+1 1,51,06 14. Furans Merapi – Caroline Sundh 1+1 1,57,66 15. Leia – Caroline Sundh 1+2 2,19,53 16. Skogstorps Hana – Felippa Niemi 1+4 2,02,72 17. My Dream Cone True – Linn Nordin 2 18. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 2 19. Stromboy – Caroline Sundh 2 20. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 2 21. A credible threat – Michelle Backlund Pikki 3 22. Snöflingans Sandwich – Madde Liljeholm 3 23. Blaxtorps Carlos – Rakel Pettersson 3 24. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 4 25. Fly High Prince Charming – Linn Nordin 5 26. Tassande D5an – Jonathan Henriksson 5 27. Skogsstigens Cupcake – Alice Sundin 7 Oplac. Skogstorps selestia – Michelle Backlund Pikki Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson
Veteran 5 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 1,02,37 2. Fortunas Golden Harvest – Felippa Niemi 2+2 2,31,37 3. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 2+5 4,29,97 4. Väsbyvikens amazing pouily farme – Jonathan Henriksson 5 Oplac. Casall Ask – Madde Liljeholm
Motion 5 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Charms I Wonna Rock – Felippa Niemi 1+0 1,16,77 2. Björklövets Go With the Flow – Idun Jakobsson 1+0 1,37,46 3. Marshall – Rakel Pettersson 0+3 1,28,38 4. Ice Princess – Ines Larsson 2 5. Björklövets Blackwater – Molly Annerstedt 2
Medelsvår 24 starter, 5 pinnar Domare: Stina Pettersson Tidtagare: Amanda Halvarsson, Stina Pettersson 1. Skogstorps Zizi – Michelle Backlund Pikki 0+0 79,19 2. Nejlikans Pink Impression – Idun Jakobsson 0+0 99,65 3. Nejlikans Fjärilslilja – Idun Jakobsson 1+0 76,22 4. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 1+0 102,47 5. Shimmering Solar Wind – Ines Larsson 0+1 103.12 6. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 1+1 75,28 7. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén 1+1 109,18 8. Sun Dances Across The Sparkly Wave – Linn Nordin 0+2 132,60 9. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 1+1 147,26 10. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+2 161,04 11. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 0+3 172,68 12. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1+3 248,09 13. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 0+6 135,15 14. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 2 15. Sparrow – Molly Johansson 2 16. Kings el loco – Jonathan Henriksson 2 17. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 2 18. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 2 19. Nejlikans Brilliant Star – Idun Jakobsson 3 20. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson 4 21. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 4 22. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi 5 23. Lindsholmens gold coast – Michelle Backlund Pikki 5 24. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 5
Svår 24 starter, 5 pinnar Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken, Molly Johansson 1. Öskharets Vintage Rose – Idun Jakobsson 0+0 0,46,09 2. Öskharets Heavenly Blue – Idun Jakobsson 0+0 0,52,00 3. Öskharets Spring Bling – IdunJakobsson 0+0 1,32,53 4. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 0+0 1,39,09 5. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 1+0 1,03,19 6. Buildings Grow to Dizzy Heights – Ines Larsson 1+0 1,09,39 7. Björklövets Sparkling cinnamon – Michelle Backlund Pikki 0+1 1,49,60 8. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+2 1,29,62 9. Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 1+1 1,42,00 10. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 0+2 4,06,12 11. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 1+2 1,58,68 12. Stenåsens Kärleksbrev – Idun Jakobsson 1+3 1,00,38 13. Grenens Without Equal – Ines Larsson 1+tidsfel 14. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 2 15. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 2 16. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 2 17. Valentinos Magiska Gnistor – Idun Jakobsson 2 18. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 2 19. Breeze of the pond – Ines Larsson 2 20. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 2 21. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 2 22. Stenåsens Visioner av Kärlek – Linn Nordin 4 23. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 4 24. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 4
Elit 17 starter. 2 cert Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 0+0 1,11,97 C 2. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 0+0 2,04,41 C 3. Flower filled with buzzin' beez – Idun Jakobsson 1+0 1,26,35 4. Röstebos Captain Phillips – Idun Jakobsson 0+2 0,47,38 5. Nejlikans Summer Delight – Idun Jakobsson 1+1 1,34,50 6. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 1+1 1,45,20 7. Regnbågens Tropical Watermelon – Idun Jakobsson 1+1 1,46,18 8. Öskharets Pearly Frost – Idun Jakobsson 0+2 2,17,19 9. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 1+1 2,27,38 10. Åkerby's Rosenlilja – Idun Jakobsson 1+1 2,36,47 11. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 0+3 1,39,43 12. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki 2+2 2,36,90 13. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 1+4 1,00,44 14. Siljas Idol – Idun Jakobsson 1+4 1,42,40 15. Snöflingans Rise of the Unicorn – Idun Jakobsson 5+utg. Oplac. Friscos Attack of the Rhynocs – Idun Jakobsson Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson
Rak bana 2022-07-17
Elit 23 starter, 2 cert Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Stig Eriksson och Birgitta Eriksson 1. Öskharets Spring Bling – Idun Jakobsson 0+0 1,04,75 C 2. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 0+0 1,34,44 C 3. Regnbågens Tropical Watermelon – Idun Jakobsson 0+0 1,38,06 4. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 1+0 0,29,75 5. Siljas Idol – Idun Jakobsson 1+0 0,53,51 6. Röstebos Captain Phillips – Idun Jakobsson 1+0 0,54,69 7. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 1+0 1,00,07 8. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 0+2 0,58,30 9. Flower filled with buzzin' beez – Idun Jakobsson 0+2 1,01,41 10. Öskharets Heavenly Blue – Idun Jakobsson 1+2 0,30,29 11. Öskharets Vintage Rose – Idun Jakobsson 1+2 1,03,69 12. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 0+4 1,05,63 13. Friscos Attack of the Rhynocs – Idun Jakobsson 1+4 1,57,31 14. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 2 15. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 2 16. Stenåsens Visioner av Kärlek – Linn Nordin 2 17. Nejlikans Summer Delight – Idun Jakobsson 2 18. Åkerby's Rosenlilja – Idun Jakobsson 2 19. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 2 20. Öskharets Pearly Frost – Idun Jakobsson 3 21. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki 4 22. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 4 23. Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 5
Svår 22 starter, 5 pinnar Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Stig Eriksson 1. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 1+0 0,50,69 2. Buildings Grow To Dizzy Heights – Ines Larsson 1+0 1,05,50 3. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 1+1 0,46,03 4. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 1+2 0,48,19 5. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+3 0,49,47 6. Björklövets Sparkling cinnamon – Michelle Backlund Pikki 1+2 0,56,06 7. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 1+2 1,00,00 8. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 1+3 2,45,78 9. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 1+5 0,42,56 10. Stenåsens Kärleksbrev – Idun Jakobsson 2 11. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 2 12. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 2 13. Snöflingans Rise of the Unicorn – Idun Jakobsson 2 14. Valentinos Magiska Gnistor – Idun Jakobsson 2 15. Breeze of the Pond – Ines Larsson 2 16. Sun Dances Across The Sparkly Wave – Linn Nordin 2 17. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 2 18. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 2 19. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 3 20. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 3 21. Nejlikans Fjärilslilja – Idun Jakobsson 4 Oplac. Grenens Without Equal – Ines Larsson
Medelsvår 21 starter, 5 pinnar Domare och tidtagare: Stina Pettersson 1. Skogstorps Zizi – Michelle Backlund Pikki 0+0 31,47 2. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 0+1 74,25 3. Nejlikans Brilliant Star – Idun Jakobsson 1+1 44,81 4. Shimmering Solar Wind – Ines Larsson 2+0 51,25 5. Nejlikans Pink Impression – Idun Jakobsson 2+0 56,81 6. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 2+0 66,96 7. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 1+1 87,90 8. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 1+2 51,07 9. Lindsholmens gold coast – Michelle Backlund Pikki 2+1 52,13 10. Kings el loco – Jonathan Henriksson 1+2 55,41 11. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 2+1 57,47 12. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi 2+1 82,35 13. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 2+1 98,62 14. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 2+1 164,03 15. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 2+2 95,62 16. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 2+2 107,26 17. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson 3 18. Sparrow – Molly Johansson 3 19. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén 3 20. Furan's Merapi – Caroline Sundh 4 21. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 7
Veteran 5 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Fortunas Golden Harvest – Felippa Neimi 0+0 1,34,16 2. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 1+0 0,27,02 3. Casall Ask – Madde Liljeholm 1+0 2,19,09 4. Väsbyvikens amazing pouily farme – Jonathan Henriksson 1+2 0,43,77 Oplac. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin
Motion 5 starter Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Björklövets Blackwater – Molly Annerstedt 0+0 2,04,35 2. Björklövets Go With The Flow – Idun Jakobsson 0+1 0,38,81 3. Charms I Wanna Rock – Felippa Niemi 0+1 0,39,85 4. Marshall – Rakel Pettersson 1+1 0,54,28 5. Ice Princess – Ines Larsson 1+0 1,20,47
Lätt 29 starter, 6 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Josefina Ramsin 1. Skogstorps Mirakel – Felippa Niemi 0+0 0,45,93 2. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 0+0 0,47,75 3. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 0+1 0,25,69 4. Skogstorps Ice Peach Bellini – Felippa Niemi 0+1 0,39,75 5. Nejlikans Trumpetlilja – Michelle Backlund Pikki 0+1 1,09,94 6. Furuborgs Ostkroken – Rakel Pettersson 0+1 1,25,45 7. Fly High Prince Charming – Linn Nordin 0+2 1,12,97 8. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 0+2 2,15,03 9. Snöflingans Sandwich – Madde Liljeholm 0+3 0,39,91 10. A creadible threat – Michelle Backlund Pikki 0+3 0,53,72 11. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 0+3 1,12,69 12. Skogstorps Hana – Felippa Niemi 0+3 1,24,47 13. Leia – Caroline Sundh 0+3 1,31,71 14. Grenens Guilty Pleasure – Ines Larsson 1 15. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 1 16. Orchideas black winged redbird – Jonathan Henriksson 1 17. Stromboy – Caroline Sundh 1 18. Furan's Laki – Caroline Sundh 1 19. My Dream Come True – Linn Nordin 1 20. Disney Harriet – Molly Johansson 1 21. Skogstorps selestia – Michelle Backlund Pikki 1 22. Tarzan – Molly Johansson 1 23. Tassande D5an – Jonathan Henriksson 2 24. Moängs spicy cola – Michelle Backlund Pikki 2 25. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 2 26. Ömhetsnallen – Martina Rudén 2 27. Blaxtorps Carlos – Rakel Pettersson 2 28. Skogsstigens Cupcake – Alice Sundin 7 29. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson 7
Lättcup 1. Skogstorps Mirakel – Felippa Niemi 2. Nejlikans Trumpetlilja – Michelle Backlund Pikki 3. Grenens Guilty Pleasure – Ines Larsson 4. Skogstorps Ice Peach Bellini – Felippa Niemi 5. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 6. Furan's Laki – Caroline Sundh 7. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 8. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 9. Disney Harriet – Molly Johansson 10. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 11. Orchideas black winged redbird – Jonathan Henriksson 12. Skogstorps Hana – Felippa Niemi 13. Leia – Caroline Sundh 14. Snöflingans Sandwich – Madde Liljeholm 15. A credible threat – Michelle Backlund Pikki 16. Moängs spicy cola – Michelle Backlund Pikki 17. Tarzan – Molly Johansson 18. Stromboy – Caroline Sundh 19. Tassande D5an – Jonathan Henriksson 20. Skogstorps selestia – Michelle Backlund Pikki 21. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 22. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson
Veterancup 1. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 2. Fortunas Golden Harvest – Felippa Niemi 3. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 4. Casall Ask – Madde Liljeholm 5. Väsbyvikens amazing pouily farme – Jonathan Henriksson
Medelcup 1. Skogstorps Zizi – Michelle Backlund Pikki 2. Shimmering Solar Wind – Ines Larsson 3. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 4. Bunfibias Higitus figitus – Martina Rudén 5. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén 6. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 7. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 8. Kings el loco – Jonathan Henriksson 9. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 10. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 11. Åkerbys ranitomeya fantastica – Martina Rudén 12. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 13. Lindsholmens gold coast – Michelle Backlund Pikki 14. Sparrow – Molly Johansson 15. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi 16. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 17. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson 18. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh
Svårcup 1. Buildings Grow to Dizzy Heights – Ines Larsson 2. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 3. Björklövets Sparkling Cinnamon – Michelle Backlund Pikki 4. Annerdals painted lady – Martina Rudén 5. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 6. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 7. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 8. Stenåsens Kärleksbrev – Idun Jakobsson 9. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 10. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 11. Valentinos Magiska Gnistor – Idun Jakobsson 12. Grenens Without Equal – Ines Larsson 13. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 14. Breeze of the pond – Ines Larsson 15. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 16. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 17. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson
Elitcup 1. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 2. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 3. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 4. Siljas Idol – Idun Jakobsson 5. Nejlikans Summer Delight – Idun Jakobsson 6. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 7. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 8. Åkerby's Rosenlilja – Idun Jakobsson 9. Skogstorps born to be wild – Michelle Backlund Pikki
|
|
|
Post by lindakarlsson on Aug 3, 2022 17:43:14 GMT
19 juni Sjuntorp TDKH
Domare Smadar Ulriksen Tove Corneliussen Linda Karlsson LILLA SKUTT 6 starter FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Blixten Elin Törneland 2 0 2 Ginny Luiza Wright 2 2 3 Ralph Ebba Gregner 2 2 4 Rora Alette Määttä 5 5 Storm Elin Törneland 6 6 Benny Boy Julia Floden 7 LÄTT NY 8 starter 2 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Blaxtorps Prins Morrigan Lillemor Johansson 0 0 2 Ellias Leon Ella Bertilsson 1 0 3 Sunny Bunnys Mumintrollet Lillemor Johansson 2 2 4 Blaxtorps Prinses Macha Lillemor Johansson 4 1 5 Blaxtorps Buried Alive Ebba Gregner 4 2 6 Bäcks Toulose Smadar Ulriksen 4 4 OPL Bäcks Berlioze Smadar Ulriksen tid ute OPL Hermines Dimma Alette Määttä tid ute
LÄTT 15 STARTER 3 PINNAR FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Stenrösets Inachis Linda Karlsson 0 1 2 Blaxtorps Arduina Tove Corneliussen 1 1 3 Bäcks Rum Tum Tugger Smadar Ulriksen 2 0 4 Blaxtorps Electric Nurse Tove Corneliussen 1 2 5 Gnupens Agent SamHanna Moalinn Ahlström 1 2 6 Stenrösets Zecora Simone Jakobsson 2 2 7 Gnupens Agent Callen Moalinn Ahlström 2 3 8 Sunny Bunnys Mister Butterfly Lillemor Johansson 2 3 9 Wing Feathers & Gasoline Ella Bertilsson 3 10 Happiness Royal Cupkake Linda Karlsson 3 11 Gnupens Tucson Train by Lusen Moalinn Ahlström 3 12 Blaxtorps Genesis Lillemor Johansson 3 13 Ida Luiza Wright 3 14 Sunny Bunnys Lilla My Lillemor Johansson 4 15 Sunny Bunnys Too-Ticki Lillemor Johansson 5
MEDEL 15 STARTER 3 PINNAR FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Lusens Blooming Colin Moalinn Ahlström 1 0 2 Stenrösets Piggelin Linda Karlsson 1 2 3 Stenrösets Jack Snape Lillemor Johansson 1 2 4 Blaxtorps Move Over Tove Corneliussen 2 1 5 Blåklintens Raven Tove Corneliussen 1 2 6 Stenrösets Kuta Linda Karlsson 2 1 7 Unica´s Avicii Simone Jakobsson 1 3 8 Stenrösets Wlingi Simone Jakobsson 0 4 9 Amazings Bad Romance Moalinn Ahlström 2 3 10 Blaxtorps Prins Katt Lillemor Johansson 3 11 Kosmos Sharp Focus Smadar Ulriksen 4 12 Stenrösets Kubangkangkung Linda Karlsson 5 13 Blaxtorps Alan Parson Lillemor Johansson 6 14 Amazings Wherever You Will Go Ella Bertilsson tid ute 15 Sunny Bunys Hemulen Lillemor Johansson tid ute
SVÅR 6 STARTER 2 PINNAR FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Furans Semeru Linda Karlsson 0 1 2 Blaxtorps Sune Linda Karlsson 1 1 3 Blaxtorps Dali Tove Corneliussen 3 1 4 Blaxtorps Half Moon Tove Corneliussen 3 2 5 Blaxtorps Art Deco Tove Corneliussen 6 Opl Blaxtorps Blue Jeans Tove Corneliussen tid ute
|
|
|
Post by lindakarlsson on Aug 3, 2022 17:45:44 GMT
RÄTTAD PRISLISTA TDK HERRLJUNGA 17 JULI 2022 Domare Smadar Ulriksen Tove Corneliussen Linda Karlsson KROK BANA Lätt ny 6 starter 2 pinnar (1 delades ut ) FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Lillemor Johansson Blaxtorps Prinses Mascha 0 1 2 Smadar Ulriksen Bäcks Bombslurina 6 3 Smadar Ulriksen Bäcks Grizabella 6 OPL Alette Määttä Hermines Dimma Tid ute OPL Alette Määttä Rora Tid ute OPL Smadar Ulriksen Bäcks Toulose Tid ute Lätt 5 starter 1 pinne FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Mister Butterfly 1 1 2 Lillemor Johansson Blaxtorps Prins Morrigan 2 1 3 Linda Karlsson Happiness Royal Cupe Cake 3 1 4 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Munintrollet 4 5 Linda Karlsson Wings Feathers & Gasoline 5
MEDEL 9 starter 2 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Linda Karlsson Stenrösets Piggelin 3 1 2 Linda Karlsson Stenrösets Inachis 2 2 3 Linda Karlsson Unica´s Avicii 3 2 4 Lillemor Johansson Stenrösets Jack Snape 3 2 5 Simone Jakobsson Stenrösets Wi´lingi 4 6 Smadar Ulriksen Bäcks Rum Tom Tugger 7 7 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Hemulen 7 OPL Lillemor Johansson Blaxtorps Prins Katt Tid ute OPL Smadar Ulriksen Kosmos Sharp Focus Tid ute RAK BANA Lätt ny 4 starter 1 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Tove Corneliusen Blaxtorps Jailbait 1 0 2 Alette Määttä Hermines Dimma 1 3 3 Smadar Ulriksen Bäcks Toulose 3 4 4 Alette Määttä Rora 9
Lätt 13 stater 3 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Mister Butterfly 0 0 2 Linda Karlsson Stenröstes Kuta 0 1 3 Tove Corneliusen Blaxtorps Electric Nurse 0 1 4 Lillemor Johansson Blaxtorps Prinses Mascha 1 0 5 Alina Hollnti Blaxtorps Bobby Mc Gee 1 0 6 Linda Karlsson Happiness Royal Cupkake 0 1 7 Smadar Ulriksen Bäcks Rum Tom Tugger 1 1 8 LillemorJohansson Blaxtorps Prins Morrigan 1 1 9 Smadar Ulriksen Bäcks Bombalurina 2 10 Lillemor Johansson Sunny Bunnys Hemulen 2 11 Linda Karlsson Wings Feathers & Gasoline 2 12 Smadar Ulriksen Bäcks Grizabella 3 13 LillemorJohansson Sunny Bunnys Munintrollet 5
MEDEL 10 starter 2 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Tove Corneliusen Blaxtorps move Over 2 1 2 Linda Karlsson Unica´s Avicii 2 1 3 Tove Corneliusen Blaxtorps Arduina 2 2 4 Linda Karlsson Stenrösets Inachis 1 4 5 Simone Jakobsson Stenrösets Wi´lingi 3 6 Linda Karlsson Stenrösets Piggelin 3 7 Lillemor Johansson Stenrösets Jack Snape 4 8 Lillemor Johansson Blaxtorps Prins Katt 4 OPL Tove Corneliusen Blåklintens Raven Tid ute OPL Smadar Ulriksen Kosmos Sharp Focus Tid ute
SVÅR 5 starter 1 pinne FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Tove Corneliusen Blaxtorps Half Moon 1 1 2 Linda Karlsson Blaxtorps Sune 2 1 3 Linda Karlsson Furans Semeru 2 2 4 Tove Corneliusen Blaxtorps Dali 3 5 Tove Corneliusen Blaxtorps Blue Jeans 3
|
|
|
Post by boel on Aug 17, 2022 15:38:42 GMT
Katrineholm 2022-08-06 Krokig bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Josefina Ramsin
Elit 9 starter, 1 cert Domare: Josefina Ramsin Tidtagare: Sandra Eriksson 1. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 3+0 1,24,41 C 2. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 2+1 2,27,79 3. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 2+2 2,28,13 4. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 4+1 2,09,59 5. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 3+2 2,34,78 6. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 4+1 2,48,85 7. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 3+2 3,36,06 8. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 4+2 3,12,56 9. Fortunas Ch Paramount – Martina Rudén 5+2 2,47,34
Svår 8 starter, 2 pinnar Domare: Stina Pettersson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 2+0 203,88 2. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 2+2 133,60 3. Annerdals painted lady – Martina Rudén 1+3 148,59 4. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 4+2 214,34 5. Åkerbys ängslilja – Martina Rudén 4+3 115,78 6. Åkerbys phyllobates lugubris – Martina Rudén 3+4 116,40 7. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 3+4 214,12 8. Furans Topas – Birgitta Eriksson 4+4 233,39
Medelsvår 16 starter, 4 pinnar Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 1+0 1,17,33 2. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 1+0 1,57,75 3. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 1+0 2,16,95 4. Furans Katla – Birgitta Eriksson 1+0 2,19,56 5. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 1+1 0,58,77 6. Åkerbys Ranitomeya fantastica – Martina Rudén 1+1 1,15,50 7. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 1+1 1,45,11 8. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+2 2,11,75 9. Furuborgs Ostkroken – Rakel Pettersson 1+1 3,18,74 10. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 3+0 1,42,64 11. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 1+2 1,48,17 12. Furan's Laki – Caroline Sundh 1+2 2,37,49 13. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 1+2 2,44,06 14. Sparrow – Molly Johansson 1+3 1,21,62 15. Björklövets ängshumla – Max Rudén 2+2 3,26,20 16. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 6+4 3,46,57
Veteran 4 starter Domare: Stina Pettersson Tidtagare: Caroline Sundh 1. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 0+1 64,05 2. Silverados Our Story – Molly Johansson 6+7 184,70 3. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 3+utg. Oplac. Queens pearl irish cream – Max Rudén
Motion 2 starter Domare: Stina Pettersson Tidtagare: Caroline Sundh 1. Björklövets Ch rainbow blaze – Martina Rudén 0+0 121,22 2. Björklövets Blackwater – Molly Annerstedt 0+3 176,53
Lätt 11 starter, 3 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 0+0 1,15,34 2. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 0+0 1,39,78 3. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 0+1 0,36,00 4. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 2+0 1,17,59 5. Furan's Merapi – Caroline Sundh 1+1 1,53,91 6. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 1+1 2,02,53 7. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 1+1 2,14,26 8. Tarzan – Molly Johansson 1+1 2,32,25 9. Björklövets mercy mission – Martina Rudén 1+1 3,04,03 10. Disney Harriet – Molly Johansson 1+2 1,39,90 11. Leia – Caroline Sundh 3+1 2,31,78
Lätt ny 7 starter, 2 pinnar Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Stromboy – Caroline Sundh 1+1 1,43,19 2. Blaxtorps Carlos – Rakel Pettersson 3+1 2,08,84 3. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 4+4 4,41,47 4. Chompy – Caroline Sundh 6+3 1,53,49 5. Skogsstigens Cupcake – Alice Sundin 6+4 3,14,22 6. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson 7+5 4,34,15 Oplac. Stacy – Molly Annerstedt
|
|
|
Post by boel on Aug 17, 2022 16:39:44 GMT
Näshulta 2022-08-13 Fyrklöverns VPR och SöKHs VPR Krokig bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Madde Liljeholm
Elit 11 starter, 1 cert Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Stig Eriksson 1. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson (VPR) 0+0 2,35,96 C 2. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 0+1 1,36,94 3. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 1+1 1,46,95 4. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 1+1 2,14,47 5. Furuborgs Ljungblåvinge – Rakel Pettersson 2+1 1,15,78 6. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 1+2 1,16,97 7. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 2+5 2,11,49 8. Fortunas Ch Paramount – Martina Rudén 2+6 2,12,75 9. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 3 10. Åkerbys eldlilja – Martina Rudén 4 11. Furan's Oshima – Boel Eriksson Åsbäcken 4
Svår 7 starter, 2 pinnar Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Molly Johansson, Boel Eriksson Åsbäcken 1. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson (VPR) 0+0 1,40,06 2. Annerdals painted lady – Martina Rudén 2+1 1,31,12 3. Åkerbys phyllobates vittatus – Martina Rudén 2+1 1,47,45 4. Furans Krakatau – Kristine Eriksson 3+1 2,10,87 5. Åkerbys phyllobates lugubris – Martina Rudén 2+3 1,56,15 6. Furans Topas – Birgitta Eriksson 3+2 2,56,56 7. Åkerbys ängslilja – Martina Rudén 4
Medelsvår 17 starter, 4 pinnar Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Josefina Ramsin 1. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 0+1 1,01,04 2. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 1+0 1,03,56 3. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 1+0 1,24,72 4. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 1+0 1,37,41 5. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 1+2 1,29,98 6. Björklövets ängshumla – Martina Rudén 1+2 1,32,15 7. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 1+3 1,30,38 8. Åkerbys ranitomeya fantastica – Martina Rudén 2 9. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 2 10. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 2 11. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 2 12. Furuborgs Ostkroken – Rakel Pettersson 3 13. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 3 14. Furan's Laki – Caroline Sundh 3 15. Furans Katla – Birgitta Eriksson 3 16. Sparrow – Molly Johansson 3 17. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 4
Veteran 5 starter Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Caroline Sundh 1. B. Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 0+0 0,43,81 2. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 2+1 1,22,37 3. Casall Ask – Madde Liljeholm 3+0 2,27,57 4. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 3 5. Silverados Our Story – Molly Johansson 5
Motion 3 starter Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Caroline Sundh 1. Marshall – Rakel Pettersson 0+0 0,57,97 2. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 0+0 1,54,65 3. Björklövets Blackwater – Molly Annerstedt 4+0 2,00,07
Lätt 19 starter, 4 pinnar Domare: Stina Pettersson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Merapi – Caroline Sundh 1+0 101,62 2. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 2+0 33,81 3. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 1+1 51,47 4. Björklövets mercy mission – Martina Rudén 2+0 79,56 5. Furuborgs Pansarbi – Zandra Nygren 2+0 88,57 6. Stromboy – Caroline Sundh 2+1 81,74 7. Tarzan – Molly Johansson 2+1 109,37 8. Nejlikans Sparkling Delight – Josefina Ramsin 2+1 115,15 9. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 2+2 51,53 10. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 2+2 131,99 11. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 2+utg. 12. Disney Harriet – Molly Johansson 3 13. Stacy – Molly Annerstedt 3 14. Leia – Caroline Sundh 5 15. Moängs salty violet – Martina Rudén 5 16. Blaxtorps Carlos – Rakel Pettersson 5 17. Chompy – Caroline Sundh 6 18. Stella – Madde Liljeholm 7 19. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson 7
|
|
|
Post by boel on Aug 28, 2022 15:33:31 GMT
Julita skola 22-08-27 Rak bana Sörmlands kaninhoppare Huvudansvarig: Boel Eriksson Åsbäcken
Lätt ny 18 starter, 4 pinnar Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Stig Eriksson 1. Ladingens Bulletproof – Martina Rudén 1+0 0,41,03 2. Snöflingans Sandwich – Martina Rudén 2+0 0,51,75 3. Björklövets Boysenberry pie – Jonna Hasselström 2+2 0,58,37 4. Björklövets mercy mission – Martina Rudén 2+2 3,27,71 5. Hurdalens dream a little star – Wilhelmina Lenekrantz 2+3 1,51,66 6. Skogstorps Fizz – Molly Johansson 2+3 3,05,12 7. Stella – Madde Liljeholm 2+4 1,56,62 8. Hurdalens Sotis – Wilhelmina Lenekrantz 3 9. Hurdalens Bullen – Jonna Hasselström 3 10. Skogsstigens Cupcake – Alice Sundin 3 11. Moängs Limonrazz – Felippa Niemi 3 12. Hurdalens Lydia – Wilhelmina Lenekrantz 4 13. Hurdalens Blixten – Jonna Hasselström 4 14. Chompy – Caroline Sundh 5 15. Moängs salty violet – Martina Rudén 5 16. Hurdalens Bella – Wilhelmina Lenekrantz 6 17. Björklövets Liv i Luckan – Kristine Eriksson 6 Oplac. Hurdalens Zimba – Alice Sundin
Lätt 13 starter, 3 pinnar Domare: Stina Pettersson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Nejlikans Kärleken är evig – Felicia Bjurling 0+0 27,32 2. Hurdalens Candy – Wilhelmina Lenekrantz 0+1 49,13 3. Bunfibias Salamandra atra – Martina Rudén 0+1 76,73 4. Nejlikans Kärlek vid första ögonkastet – Felicia Bjurling 0+2 41,93 5. Orchideas Black winged redbird – Max Rudén 0+3 40,28 6. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 1 7. Furan's Laki – Caroline Sundh 1 8. Tassande XC90 – Felippa Niemi 1 9. Leia – Caroline Sundh 1 10. Stromboy – Caroline Sundh 1 11. Skogstorps Ice Peach Bellini – Felippa Niemi 1 12. Disney Harriet – Molly Johansson 1 13. Tarzan – Molly Johansson 1
Veteran 2 starter Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Fortunas Golden Harvest – Felippa Niemi 2+3 0,57,31 2. Silverados Our Story – Molly Johansson 5+5 1,31,87
Motion 4 starter Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Marshall – Rakel Pettersson 0+0 0,37,50 2. Charms I Wonna Rock – Felippa Niemi 1+1 0,35,03 3. Björklövets Blue Diamond – Felicia Bjurling 1+1 1,24,72 4. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 2+1 1,38,69
Medelsvår 16 starter, 5 pinnar (dubbelnollor) Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Bunfibias Hockety pockety – Martina Rudén 0+0 0,28,51 2. Bunfibias Higitus figitus – Martina Rudén 0+0 0,32,66 3. Furan's Katla – Felippa Niemi 0+0 0,51,33 4. Furan's Topas – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 1,08,65 5. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 1,23,95 6. Bunfibias Salamandra algira – Martina Rudén 0+1 0,54,31 7. Furuborgs Blåbärsslingan – Stina Pettersson 0+1 1,17,11 8. Furuborgs Ostkroken – Rakel Pettersson 0+2 0,40,48 9. Björklövets Ängshumla – Max Rudén 0+2 1,16,44 10. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 0+2 1,29,47 11. Skogstorps Mirakel – Felippa Niemi 1 12. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 1 13. Åkerby's ranitomeya fantastica – Martina Rudén 2 14. Furan's Merapi – Caroline Sundh 2 15. Sparrow – Molly Johansson 3 Oplac. Kärleksnallen – Felippa Niemi
Svår 14 starter, 3 pinnar Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Molly Johansson och Boel Eriksson Åsbäcken 1. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 0+0 0,51,38 2. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 1+0 1,17,41 3. Skogstorps Zizi – Felicia Bjurling 1+1 0,34,32 4. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 0+2 0,50,81 5. Skogstorps pontiac – Felippa Niemi 1+3 1,05,18 6. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 2 7. Annerdals painted lady – Martina Rudén 2 8. Björklövets Let's Roll – Rakel Pettersson 2 9. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 2 10. Nejlikans Fjärilslilja – Felicia Bjurling 2 11. Nejlikans Brilliant Star – Felicia Bjurling 2 12. Furuborgs Bergsbi – Rakel Pettersson 3 13. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 4 14. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 5
Elit 17 starter, 2 cert Domare: Kristine Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson 0+0 0,36,69 C 2. Åkerby's Ch Kejsarlilja – Felicia Bjurling 0+0 1,41,01 C 3. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 1+0 0,55,72 4. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 1+0 1,00,28 5. Björklövets Gt Ch Think Pink – Stina Pettersson 1+1 0,38,57 6. Grenens Red Alert – Stina Pettersson 1+1 1,09,09 7. Regnbågens Tropical Watermelon – Felicia Bjurling 1+1 1,26,65 8. Åkerby's Rosenlilja – Felicia Bjurling 1+1 2,39,28 9. Storugns För evigt din – Felicia Bjurling 0+3 2,03,56 10. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 1+3 1,06,75 11. Snöflingans Rise of the Unicorn – Felicia Bjurling 2 12. Furuborgs Ljungblåvinge – Rakel Pettersson 2 13. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 2 14. Furan's Oshima – Kristine Eriksson 3 15. Fortunas Ch Paramount – Martina Rudén 4 16. Friscos Attack of the Rhynocs – Felicia Bjurling 4 17. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 9
|
|