Post by boel on Oct 10, 2021 9:55:00 GMT
Julita skola 21-10-09
Krokig bana
Sörmlands kaninhoppare
Huvudansvarig: Ida Norling
Elit
15 starter, 2 cert
Domare: Birgitta Eriksson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Åkerby's Ch Kejsarlilja – Felicia Bjurling 0+1 C
2. Röstebos Captain Phillips – Idun Jakobsson 1+1 C
3. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 1+1
4. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 1+1
5. Flower filled with buzzin' bezz – Idun Jakobsson 1+2
6. Björklövets Ch rainbow blaze – Martina Rudén 1+2
7. Storugns För Evigt Din – Felicia Bjurling 1+2
8. Wicklow Mountains – Idun Jakobsson 1+3
9. Furuborgs Solstinget – Felicia Bjurling 2
10. Skogstorps Spooky – Felippa Niemi 2
11. Marshall – Rakel Pettersson 2
12. Fortunas Paramount – Martina Rudén 2
13. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 2
14. Björklövets Mega Melon – Felicia Bjurling 2
15. Furuborgs Änglavingar – Stina Pettersson 2
Svår
17 starter, 4 pinnar
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Snöflingans Rise of the Unicorn – Felicia Bjurling 0+0
2. Regnbågens my precious time – Idun Jakobsson 0+1
3. Furuborgs Ljungblåvinge – Rakel Pettersson 0+1
4. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 0+1
5. Skogstorps Pontiac – Felippa Niemi 0+1
6. Regnbågens Tropical Watermelon – Felicia Bjurling 0+4
7. Runaways Starlit Skies – Felippa Niemi 0+4
8. Stenåsens Visioner av Kärlek – Idun Jakobsson 1
9. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 1
10. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 1
11. Wings Twisted Logic – Idun Jakobsson 1
12. Furukollens Caramel Crush – Felicia Bjurling 2
13. Neon lights shine bold and bright – Idun Jakobsson 2
14. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 2
15. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 2
16. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 3
17. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 5
Medelsvår
21 starter, 5 pinnar
Aspirant: Ida Norling
Huvudomare och tidtagare: Kristine Eriksson
1. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+0
2. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 0+0
3. Kranslilja – Linn Nordin 0+0
4. Buildings Grow To Dizzy Heights – Ines Larsson 1+0
5. Boltens Star of Devon – Idun Jakobsson 1+1
6. Björklövets Malaxis Excavata – Caroline Sundh 1+1
7. Nejlikans Summer Delight – Idun Jakobsson 1+2
8. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 1+2
9. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+3
10. Nejlikans Fjärilslilja – Felicia Bjurling 1+3
11. Siljas Idol – Idun Jakobsson 2
12. Grenens Without Equal – Ines Larsson 2
13. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 2
14. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 2
15. Björklövets ängshumla – Martina Rudén 2
16. Ladingens Winter Glow – Felippa Niemi 3
17. Sparrow – Caroline Sundh 4
18. Silverados Our Story – Molly Johansson 10
Oplac. Björklövets my happy ending – Martina Rudén
Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken
Silverados Speedy Kooza – Molly Johansson
Veteran
3 starter
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 0+0
2. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 3
3. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 4
Motion
8 starter
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Björklövets Go With the Flow – Linn Nordin 0+1
2. Björklövets Blue Diamond – Felicia Bjurling 0+2
3. Ice Princess – Ines Larsson 0+3
4. Friscos Attack of the Rhynocs – Felicia Bjurling 1
5. Björklövets Bountiful Blush – Idun Jakobsson 2
6. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson 3
7. Friscos You're Not Alone – Idun Jakobsson 4
8. Fire Princess Mini – Ines Larsson 4
Lätt
7 starter, 2 pinnar
Domare och tidtagare: Kristine Eriksson
1. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 0+0
2. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1+0
3. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 1+1
4. Furan's Merapi – Caroline Sundh 0+2
5. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 3+1
6. Tassand XC90 – Felippa Niemi 1+3
7. Bluejay – Linn Nordin 2+3
Lätt ny
23 starter, 5 pinnar
Domare: Birgitta Eriksson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 0+0
2. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 1+0
3. Björklövets Let's Roll – Stina Pettersson 0+1
4. Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 1+1
5. Shimmering Solar Wind – Ines Larsson 2+0
6. Fly High Prince Charming – Linn Nordin 1+1
7. Furan's Laki – Caroline Sundh 2+0
8. Furan's Hengill – Ida Norling 1+1
9. Öskharets Heavenly Blue – Idun Jakobsson 2+1
10. Öskharets Pearly Frost – Idun Jakobsson 1+2
11. Öskharets Spring Bling – Idun Jakobsson 1+2
12. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 1+3
13. Disney Harriet – Molly Johansson 2+2
14. Skogstorps Fizz – Caroline Sundh 3
15. Nejlikans Trumpetlilja – Martina Rudén 3
16. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 4
17. Breeze of the Pond – Ines Larsson 4
18. Lyckonalle – Felippa Niemi 4
19. Tarzan – Caroline Sundh 5
20. Öskharets Pink Blossom – Idun Jakobsson 7
Oplac. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson
Skogstorps Mirakel – Felippa Neimi
Hoppsan – Molly Johansson
Krokig bana
Sörmlands kaninhoppare
Huvudansvarig: Ida Norling
Elit
15 starter, 2 cert
Domare: Birgitta Eriksson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Åkerby's Ch Kejsarlilja – Felicia Bjurling 0+1 C
2. Röstebos Captain Phillips – Idun Jakobsson 1+1 C
3. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 1+1
4. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 1+1
5. Flower filled with buzzin' bezz – Idun Jakobsson 1+2
6. Björklövets Ch rainbow blaze – Martina Rudén 1+2
7. Storugns För Evigt Din – Felicia Bjurling 1+2
8. Wicklow Mountains – Idun Jakobsson 1+3
9. Furuborgs Solstinget – Felicia Bjurling 2
10. Skogstorps Spooky – Felippa Niemi 2
11. Marshall – Rakel Pettersson 2
12. Fortunas Paramount – Martina Rudén 2
13. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 2
14. Björklövets Mega Melon – Felicia Bjurling 2
15. Furuborgs Änglavingar – Stina Pettersson 2
Svår
17 starter, 4 pinnar
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Snöflingans Rise of the Unicorn – Felicia Bjurling 0+0
2. Regnbågens my precious time – Idun Jakobsson 0+1
3. Furuborgs Ljungblåvinge – Rakel Pettersson 0+1
4. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 0+1
5. Skogstorps Pontiac – Felippa Niemi 0+1
6. Regnbågens Tropical Watermelon – Felicia Bjurling 0+4
7. Runaways Starlit Skies – Felippa Niemi 0+4
8. Stenåsens Visioner av Kärlek – Idun Jakobsson 1
9. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 1
10. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 1
11. Wings Twisted Logic – Idun Jakobsson 1
12. Furukollens Caramel Crush – Felicia Bjurling 2
13. Neon lights shine bold and bright – Idun Jakobsson 2
14. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 2
15. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 2
16. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 3
17. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 5
Medelsvår
21 starter, 5 pinnar
Aspirant: Ida Norling
Huvudomare och tidtagare: Kristine Eriksson
1. Annerdals painted lady – Martina Rudén 0+0
2. Åkerby's ängslilja – Martina Rudén 0+0
3. Kranslilja – Linn Nordin 0+0
4. Buildings Grow To Dizzy Heights – Ines Larsson 1+0
5. Boltens Star of Devon – Idun Jakobsson 1+1
6. Björklövets Malaxis Excavata – Caroline Sundh 1+1
7. Nejlikans Summer Delight – Idun Jakobsson 1+2
8. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 1+2
9. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+3
10. Nejlikans Fjärilslilja – Felicia Bjurling 1+3
11. Siljas Idol – Idun Jakobsson 2
12. Grenens Without Equal – Ines Larsson 2
13. Skogstorps Jay – Felippa Niemi 2
14. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 2
15. Björklövets ängshumla – Martina Rudén 2
16. Ladingens Winter Glow – Felippa Niemi 3
17. Sparrow – Caroline Sundh 4
18. Silverados Our Story – Molly Johansson 10
Oplac. Björklövets my happy ending – Martina Rudén
Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken
Silverados Speedy Kooza – Molly Johansson
Veteran
3 starter
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 0+0
2. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 3
3. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 4
Motion
8 starter
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Björklövets Go With the Flow – Linn Nordin 0+1
2. Björklövets Blue Diamond – Felicia Bjurling 0+2
3. Ice Princess – Ines Larsson 0+3
4. Friscos Attack of the Rhynocs – Felicia Bjurling 1
5. Björklövets Bountiful Blush – Idun Jakobsson 2
6. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson 3
7. Friscos You're Not Alone – Idun Jakobsson 4
8. Fire Princess Mini – Ines Larsson 4
Lätt
7 starter, 2 pinnar
Domare och tidtagare: Kristine Eriksson
1. Wind Over the Mountains – Rakel Pettersson 0+0
2. Furan's Katla – Birgitta Eriksson 1+0
3. Bunfibias Higitus Figitus – Martina Rudén 1+1
4. Furan's Merapi – Caroline Sundh 0+2
5. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 3+1
6. Tassand XC90 – Felippa Niemi 1+3
7. Bluejay – Linn Nordin 2+3
Lätt ny
23 starter, 5 pinnar
Domare: Birgitta Eriksson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Bring the Wind Forward – Stina Pettersson 0+0
2. Furan's Eldfell – Boel Eriksson Åsbäcken 1+0
3. Björklövets Let's Roll – Stina Pettersson 0+1
4. Öskharets Cream Supreme – Idun Jakobsson 1+1
5. Shimmering Solar Wind – Ines Larsson 2+0
6. Fly High Prince Charming – Linn Nordin 1+1
7. Furan's Laki – Caroline Sundh 2+0
8. Furan's Hengill – Ida Norling 1+1
9. Öskharets Heavenly Blue – Idun Jakobsson 2+1
10. Öskharets Pearly Frost – Idun Jakobsson 1+2
11. Öskharets Spring Bling – Idun Jakobsson 1+2
12. Nejlikans Kungslilja – Caroline Sundh 1+3
13. Disney Harriet – Molly Johansson 2+2
14. Skogstorps Fizz – Caroline Sundh 3
15. Nejlikans Trumpetlilja – Martina Rudén 3
16. Bunfibias Hockety Pockety – Martina Rudén 4
17. Breeze of the Pond – Ines Larsson 4
18. Lyckonalle – Felippa Niemi 4
19. Tarzan – Caroline Sundh 5
20. Öskharets Pink Blossom – Idun Jakobsson 7
Oplac. Eikhaugen's Here Comes Trouble – Stina Pettersson
Skogstorps Mirakel – Felippa Neimi
Hoppsan – Molly Johansson