Post by boel on Aug 9, 2020 18:20:37 GMT
Djurgården, Eskilstuna 2020-08-08
Rak bana
Mimmis VPR veteran
Sörmlands kaninhoppare
Huvudansvarig: Birgitta Eriksson
Elit
19 starter, 2 cert
Domare: Birgitta Eriksson
Tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken / Kristine Eriksson
1. Furuborgs Ch Ärkeängel – Stina Pettersson 0+0 C
2. Charms I Lågornas Sken – Sara Johansson 1+0 C
3. Furuborgs Vintergatan – Rakel Pettersson 1+0
4. Marshall – Rakel Pettersson 1+0
5. Björklövets Ch Rainbow blaze – Martina Rudén 0+1
6. Wicklow Mountain – Idun Jakobsson 0+1
7. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 1+2
8. Björklövets Think Pink – Stina Pettersson 1+2
9. Winter Soldiers Deep Blue – Sara Johansson 2
10. Furuborgs Stjärnglans – Stina Pettersson 2
11. Fortunas Paramount – Martina Rudén 2
12. Björklövets Fading like a Flower – Idun Jakobsson 3
13. Furuborgs Änglavingar – Stina Pettersson 3
14. Björklövets Mega Melon – Felicia Bjurling 3
15. Storugns För evigt din – Felicia Bjurling 3
16. Björklövets go with the flow – Idun Jakobsson 3
17. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 4
18. Valentinos Frosty Elfin – Sara Johansson 5
Oplac. Friscos Only Teardrops – Sara Johansson
Svår
18 starter, 4 pinnar
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Furuborgs Klöverhonung – Stina Pettersson 0+0
2. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 0+0
3. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 1+0
4. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 0+1
5. Skogstorps Skuggor i skymningen – Michelle Backlund Pikki 1+0
6. Åkerby's Kejsarlilja – Felicia Bjurling 0+1
7. Furukollens Caramel Crush – Felicia Bjurling 1+1
8. Skogstorps Porsche – Sara Johansson 1+1
9. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 0+2
10. Valentinos Tiny Todd – Madicken Draxler 0+2
11. Friscos Attack of the Rhynocs – Felicia Bjurling 0+2
12. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 1+1
13. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 1+4
14. Grenens Hands of Gold – Stina Pettersson 2
15. Björklövets Blue Diamond – Felicia Bjurling 2
16. Capricorn – Idun Jakobsson 2
17. Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 2
18. Electric Touch – Idun Jakobsson 3
Medelsvår
13 starter, 3 pinnar (4 dubbelnollor)
Domare: Kristine Eriksson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 0+0
2. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0
3. Björklövets Rödven – Idun Jakobsson 0+0
4. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 0+0
5. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 0+1
6. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 0+1
7. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 0+2
8. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 1
9. Björklövets Malaxis Excavata – Caroline Sundh 1
10. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 1
11. Blomdalens Unicorn in the enchanted forest – Idun Jakobsson 2
12. Harley Quinn – Rakel Pettersson 2
13. Marvellous Aries – Idun Jakobsson 2
Veteran
6 starter
Aspirant: Ida Norling
Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson / Birgitta Eriksson
1. Björklövets Aqua Wind – Josefina Ramsin VPR 0+1
2. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 0+3
3. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 1
4. Björklövets Vitsippa – Idun Jakobsson 1
5. Björklövets berries n' cherries – Martina Rudén 1
6. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 1
Motion
6 starter
Aspirant: Ida Norling
Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson / Birgitta Eriksson
1. Snöflingans Halli Galli – Stina Pettersson 0+0
2. Friscos You're Not Alone – Felicia Bjurling 0+0
3. Starlights wild rock west – Martina Rudén 0+1
4. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 1
5. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken 1
6. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 3
Lätt
10 starter, 2 pinnar (4 dubbelnollor)
Domare: Josefina Ramsin
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Skogstorps Jay – Felippa Niemi Hellbom 0+0
2. Flower filled with buzzin' beez – Idun Jakobsson 0+0
3. Neon lights shine bold and bright – Idun Jakobsson 0+0
4. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 0+0
5. Åkerby's Butterfrog – Tilda Dalle 0+4
6. Bluejay – Idun Jakobsson 1
7. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi Hellbom 1
8. Silverados Our Story – Caroline Sundh 1
9. Annerdals painted lady – Martina Rudén 2
10. Teddy – Caroline Sundh 2
Lätt ny
20 starter, 4 pinnar (6 dubbelnollor)
Aspirant: Ida Norling
Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. Åkerby's Ängslilja – Martina Rudén 0+0
2. Sparrow – Caroline Sundh 0+0
3. Furan's Merapi – Caroline Sundh 0+0
4. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 0+0
5. Valentinos Spirit of Heaven – Madicken Draxler 0+0
6. Regnbågens Tropical Watermelon – Felicia Bjurling 0+0
7. Stenåsens visioner av kärlek – Idun Jakobsson 1+0
8. Tarzan – Caroline Sundh 1+1
9. Skogstorps Taric – Michelle Backlund Pikki 1+1
10. Skogstorps Fizz – Caroline Sundh 1+2
11. Disney Harriet – Caroline Sundh 2
12. Dance off the leaves – Idun Jakobsson 2
13. Stenåsens kärleksbrev – Idun Jakobsson 2
14. Håkan – Josefina Ramsin 2
15. Buildings Grow To Dizzy Heights – Ines Larsson 2
16. Åkerby's romotimeya fantastica – Martina Rudén 2
17. Skogstorps Zizi – Michelle Backlund Pikki 3
18. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 4
19. Björklövets Blueberry Baskets – Kristine Eriksson 5
Oplac. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson
Rak bana
Mimmis VPR veteran
Sörmlands kaninhoppare
Huvudansvarig: Birgitta Eriksson
Elit
19 starter, 2 cert
Domare: Birgitta Eriksson
Tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken / Kristine Eriksson
1. Furuborgs Ch Ärkeängel – Stina Pettersson 0+0 C
2. Charms I Lågornas Sken – Sara Johansson 1+0 C
3. Furuborgs Vintergatan – Rakel Pettersson 1+0
4. Marshall – Rakel Pettersson 1+0
5. Björklövets Ch Rainbow blaze – Martina Rudén 0+1
6. Wicklow Mountain – Idun Jakobsson 0+1
7. Röstebos Exotic Razorwhip – Rakel Pettersson 1+2
8. Björklövets Think Pink – Stina Pettersson 1+2
9. Winter Soldiers Deep Blue – Sara Johansson 2
10. Furuborgs Stjärnglans – Stina Pettersson 2
11. Fortunas Paramount – Martina Rudén 2
12. Björklövets Fading like a Flower – Idun Jakobsson 3
13. Furuborgs Änglavingar – Stina Pettersson 3
14. Björklövets Mega Melon – Felicia Bjurling 3
15. Storugns För evigt din – Felicia Bjurling 3
16. Björklövets go with the flow – Idun Jakobsson 3
17. Valentinos Ace of Hearts – Ines Larsson 4
18. Valentinos Frosty Elfin – Sara Johansson 5
Oplac. Friscos Only Teardrops – Sara Johansson
Svår
18 starter, 4 pinnar
Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken
1. Furuborgs Klöverhonung – Stina Pettersson 0+0
2. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 0+0
3. Furan's Tokachi – Kristine Eriksson 1+0
4. Åkerby's phyllobates lugubris – Martina Rudén 0+1
5. Skogstorps Skuggor i skymningen – Michelle Backlund Pikki 1+0
6. Åkerby's Kejsarlilja – Felicia Bjurling 0+1
7. Furukollens Caramel Crush – Felicia Bjurling 1+1
8. Skogstorps Porsche – Sara Johansson 1+1
9. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 0+2
10. Valentinos Tiny Todd – Madicken Draxler 0+2
11. Friscos Attack of the Rhynocs – Felicia Bjurling 0+2
12. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 1+1
13. Åkerby's phyllobates vittatus – Martina Rudén 1+4
14. Grenens Hands of Gold – Stina Pettersson 2
15. Björklövets Blue Diamond – Felicia Bjurling 2
16. Capricorn – Idun Jakobsson 2
17. Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 2
18. Electric Touch – Idun Jakobsson 3
Medelsvår
13 starter, 3 pinnar (4 dubbelnollor)
Domare: Kristine Eriksson
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Åkerby's eldlilja – Martina Rudén 0+0
2. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0
3. Björklövets Rödven – Idun Jakobsson 0+0
4. Furan's Krakatau – Kristine Eriksson 0+0
5. Björklövets Blåklockshumla – Martina Rudén 0+1
6. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 0+1
7. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 0+2
8. Silverados Speedy Kooza – Caroline Sundh 1
9. Björklövets Malaxis Excavata – Caroline Sundh 1
10. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 1
11. Blomdalens Unicorn in the enchanted forest – Idun Jakobsson 2
12. Harley Quinn – Rakel Pettersson 2
13. Marvellous Aries – Idun Jakobsson 2
Veteran
6 starter
Aspirant: Ida Norling
Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson / Birgitta Eriksson
1. Björklövets Aqua Wind – Josefina Ramsin VPR 0+1
2. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 0+3
3. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 1
4. Björklövets Vitsippa – Idun Jakobsson 1
5. Björklövets berries n' cherries – Martina Rudén 1
6. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 1
Motion
6 starter
Aspirant: Ida Norling
Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson / Birgitta Eriksson
1. Snöflingans Halli Galli – Stina Pettersson 0+0
2. Friscos You're Not Alone – Felicia Bjurling 0+0
3. Starlights wild rock west – Martina Rudén 0+1
4. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 1
5. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken 1
6. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 3
Lätt
10 starter, 2 pinnar (4 dubbelnollor)
Domare: Josefina Ramsin
Tidtagare: Stig Eriksson
1. Skogstorps Jay – Felippa Niemi Hellbom 0+0
2. Flower filled with buzzin' beez – Idun Jakobsson 0+0
3. Neon lights shine bold and bright – Idun Jakobsson 0+0
4. Silverados Te Amo – Caroline Sundh 0+0
5. Åkerby's Butterfrog – Tilda Dalle 0+4
6. Bluejay – Idun Jakobsson 1
7. Skogstorps Morgana – Felippa Niemi Hellbom 1
8. Silverados Our Story – Caroline Sundh 1
9. Annerdals painted lady – Martina Rudén 2
10. Teddy – Caroline Sundh 2
Lätt ny
20 starter, 4 pinnar (6 dubbelnollor)
Aspirant: Ida Norling
Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson
1. Åkerby's Ängslilja – Martina Rudén 0+0
2. Sparrow – Caroline Sundh 0+0
3. Furan's Merapi – Caroline Sundh 0+0
4. Furuborgs Hjärtegryn – Stina Pettersson 0+0
5. Valentinos Spirit of Heaven – Madicken Draxler 0+0
6. Regnbågens Tropical Watermelon – Felicia Bjurling 0+0
7. Stenåsens visioner av kärlek – Idun Jakobsson 1+0
8. Tarzan – Caroline Sundh 1+1
9. Skogstorps Taric – Michelle Backlund Pikki 1+1
10. Skogstorps Fizz – Caroline Sundh 1+2
11. Disney Harriet – Caroline Sundh 2
12. Dance off the leaves – Idun Jakobsson 2
13. Stenåsens kärleksbrev – Idun Jakobsson 2
14. Håkan – Josefina Ramsin 2
15. Buildings Grow To Dizzy Heights – Ines Larsson 2
16. Åkerby's romotimeya fantastica – Martina Rudén 2
17. Skogstorps Zizi – Michelle Backlund Pikki 3
18. Björklövets Whispering Dream – Boel Eriksson Åsbäcken 4
19. Björklövets Blueberry Baskets – Kristine Eriksson 5
Oplac. Furuborgs Hjärtegull – Ines Larsson