|
Post by lindakarlsson on Nov 14, 2017 11:49:42 GMT
Här samlas tävlingsresultat för år 2018
|
|
|
Post by boel on Feb 6, 2018 12:38:48 GMT
SKAFKHs Svenska mästerskap rak bana och höjdhopp 2-4/2 2018 LU Borlänge Arrangörer: Sörmlands kaninhoppare
Fredag 2/2 Rak medelsvår Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Stig Eriksson 13 starter, 3 pinnar
1. Issues New Jersey Devil – Tindra Lilja 3+0+0 2. Björklövets Malaxis Excavata – Lina Sundh 2+2+0 3. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 4+1+1 4. Blaxtorps Sepia – Linda Karlsson 5+0+5 5. Silverados Porthos – Linda Karlsson 4+2+5 6. Thanso's Sapphire – Kristina Lundberg 3+1+opl 7. Simoneholms Midnight Ride – Lina Sundh 4+3 8. Blaxtorps Dandy – Linda Karlsson 6+3 9. Stenrösets Smokey and the Bandit – Linda Karlsson 6+3 10. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 5+4 11. Silverados Speedy Kooza – Lina Sundh 8+2 Oplac. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin Luckys Atlas – Kristina Lundberg
Lördag 3/2 Veterankampen rak bana Domare: Klara Widerström Tidtagare: Linda Karlsson 3 starter
1. Morfarsbergets Great Champion Challenger – Boel Eriksson Åsbäcken 0+2 2. Morfarsbergets Galaxy – Kristine Eriksson 5+2 3. Vectis Dream – Tindra Lilja 1+7
Lördag - söndag 3-4/2 Minimästerskapet svår klass rak bana Domare: Birgitta Eriksson / Kristine Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 17 starter, 4 pinnar
1. SuperSam – Tindra Lilja 0+2+0 2. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 1+1+1 3. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 1+0+3 4. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 1+2+3 5. Blaxtorps Robin Hood – Linda Karlsson 2+3+1 6. Milleniums Son of the Fallen – Klara Widerström 2+4+2 7. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 3+3+2 8. Åkerby's Flamango – Martina Rudén 2+7+0 9. Björklövets Malaxis Mortizii – Martina Rudén 3+5+2 10. Björklövets Rainbow Blaze – Martina Rudén 4+4+3 11. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 6+3+2 12. Björklövets Berries n' Cherries – Martina Rudén 4+6+5 13. Harry med Mustaschen – Linda Karlsson 5+8+5 14. Björklövets Aqua Wind – Josefina Ramsin 7+4+7 15. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 7+7+5 Oplac. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken Björklövets Twilight Sparkle – Kristine Eriksson
Lördag - söndag 3-4/2 SKAFKHs SM rak bana elit klass Domare: Kristine Eriksson & Birgitta Eriksson Tidtagare: Josefina Ramsin & Lina Sundh 7 starter, 1 cert
1. A Hopeful Transmission – Klara Widerström 3+2+1 2. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 4+3+3 3. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 2+4+4 4. Emmchens Storyteller – Klara Widertsröm 4+4+3 5. Glädjens Min Underbara Ängel – Martina Rudén 3+9+4 6. Flammans Dark Secret – Klara Widerström 4+6+9 Oplac. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén
Lördag 3/2 SKAFKHs SM Höjdhopp elit Domare: Boel Eriksson Åsbäcken/Birgitta Eriksson & Linda Karlsson Tidtagare: Stig Eriksson 9 starter, 1 cert
1. Emmchens Storyteller – Klara Widerström 75 cm 2. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 70 cm 3. Björklövets Berries n' Cherries – Martina Rudén 70 cm 4. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 70 cm 5. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 65 cm 6. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 65 cm 7. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 65 cm 8. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 60 cm Oplac. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén
|
|
|
Post by skaraborgs on Feb 24, 2018 6:37:39 GMT
Resultat Kvänum 7 januari 2018
Lätt Krok1 50starter 10pinnar
1 Annie Oskarsson Emmchens Abnegation 0+0
2 Tindra Lilja Issues New Jersey Devil 0+0
3 kristina Lundberg Lucky's Atlas 0+0
4 Amanda Kristiansson Amazing fly into your heart 0+1
5 Linda Lilja Issues Chicago Blackhawk 0+1
6 Moalinn Ahlström Lusens Sprudlande Elionore 0+1
7 Cathrine Karlsson Queen's somewhere in Brooklyn 1+0
8 Amanda Kristiansson Lusens flying maggie 1+1
9 Jenny Borg Blaxtorps Delphi 1+1
10 Eva hasselgren Blaxtorps Agent Ziva NCIS 2+0
11 Hanna Ridderstedt Stenrösets Hilda den vilda 1+1
12 Linda Karlsson Gnupens Agent Frank 2+0
13 Engla Roslund Solros Monty 2+1
14 Lisa Borg Röstebos Dig for Dollar 3+1
15 Moalinn Ahlström Lusens Flower Power Bubblan 2+2
16 Eva hasselgren Lusens Grymma Nils 3+1
17 Hanna Ridderstedt Unicas Zapdos 4
18 Linda Lilja Issues Clockwork Princess 4
19 Eva hasselgren Lusens Blooming Valdemar 4
20 Amanda Kristiansson Aggetorps money for nothing 4
21 Gabrijel Segedi Sharp Focus 4
22 Maria Segedi Madicken 4
23 Eva Lindberg Blaxtorps Thilo 5
24 Lisa Borg Happiness Independens Day 5
25 Tindra Ridderstedt Aggetorps Turned Out Alright 5
26 Linda Karlsson Blaxtorps Akira 5
27 Cathrine Karlsson Black night boy 5
28 Amanda Kristiansson Yttertavles life in succés 6
29 Cathrine Karlsson Aggetorps rock me Amadeus 6
30 Tindra Ridderstedt Unicas The Energy Never Dies 6
31 Isabelle Segedi Cosmic Weed 7
32 Hanna Ridderstedt Unicas Lugia 7
33 Jenny Borg Blaxtorps Accola 7
34 Hanna Ridderstedt Aggetorps Sultan of swing 7
35 Isabelle Segedi Vilton 8
36 Tindra Ridderstedt Unicas Moltres 8
---
Lätt krok2 36starter 7pinnar
1 Annie Oskarsson Emmchens Abnegation 0+0
2 Moalinn Ahlström Lusens Flower Power Bubblan 1+0
3 Linda Lilja Issues Chicago Blackhawk 1+0
4 Jenny Borg Blaxtorps Delphi 0+1
5 Cathrine Karlsson Queen's somewhere in Brooklyn 1+0
6 Linda Lilja Issues Clockwork Princess 1+1
7 Amanda Kristiansson Amazing fly into your heart 2+0
8 Engla Roslund Solros Monty 2+0
9 Gabrijel Segedi Sharp Focus 1+1
10 Lisa Borg Röstebos Dig for Dollar 2+1
11 Amanda Kristiansson Aggetorps money for nothing 2+1
12 Tindra Ridderstedt Aggetorps Turned Out Alright 1+2
13 Eva hasselgren Lusens Grymma Nils 1+3
14 Hanna Ridderstedt Stenrösets Hilda den vilda 3
15 Eva hasselgren Blaxtorps Agent Ziva NCIS 3
16 Eva Lindberg Blaxtorps Thilo 3
17 Linda Karlsson Blaxtorps Akira 4
18 Linda Karlsson Gnupens Agent Frank 4
19 Tindra Ridderstedt Unicas The Energy Never Dies 4
20 Eva Lindberg Blaxtorps Khila 4
21 Cathrine Karlsson Aggetorps rock me Amadeus 5
22 Lisa Borg Happiness Independens Day 5
23 Maria Segedi Madicken 5
24 Hanna Ridderstedt Unicas Zapdos 5
25 Isabelle Segedi Vilton 5
26 Jenny Borg Blaxtorps Accola 6
27 Gabrijel Segedi Below Zero 6
28 Isabelle Segedi Cosmic Weed 7
29 Annie Lundberg Fluffis 7
---
Medelsvår Krok 28starter 1pinne
1 Tindra Lilja Issues New Jersey Devil 2+0
2 Moalinn Ahlström Lusens Astrid 4+1
3 Jenny Borg Blaxtorps Sepia 4+1
4 Cathrine Karlsson Silverados porthos 5+1
5 Hanna Ridderstedt Starlights Broken Arrow 4+2
6 Moalinn Ahlström Lusens Miss Queency 5+2
7 Moalinn Ahlström Lusens Sprudlande Elionore 4+4
8 Linda Karlsson Lusens Flying Ture 5+3
9 Amanda Kristiansson Lusens flying maggie 6+3
10 Tindra Ridderstedt Aggetorps Season in the sun 6
11 Hanna Ridderstedt Aggetorps Sunny sunday 6
12 Linda Karlsson Stenrösets Smokey and the Bandit 6
13 Annie Oskarsson Snobben 7
14 Amanda Kristiansson Blaxtorps loppan 7
15 Jennie Almgård Aggetorps Charmless Man 9
16 Jennie Almgård Vallholmens Rock Is Dead 10
---
Svår Krok 10starter 2pinnar
1 Annie Oskarsson Björklövets white winter Hymnal 0+0
2 Annie Oskarsson Ringmurens Pretty Much Dead Already 1+0
3 Linda Lilja Milleniums son of the Fallen 4+1
4 Annie Lundberg Aggetorps Crash Boom Bang 4+1
5 Linda Karlsson Blaxtorps Robin Hood 4
6 Linda Karlsson Harry med Mustaschen 4
7 Eva hasselgren Queens Pearl Tiramisu 4
8 Jenny Borg Blaxtorps Dandy 7
|
|
|
Post by lindakarlsson on Mar 18, 2018 17:24:09 GMT
Tvåstad dals Kärleks Hoppet 25/2 Bana: Rak x2
Klass: Lilla Skutt 1 (Inofficiell) Domare: Annie Lundberg, Tindra Ridderstedt 1. Anna -Carin Hansson - Blaxtorps Zero, 0+0 2. Moa Ström Eliasson – Skilla, 0+0 3. Simone Jakobsson - Stenrösets Blåklockan, 0+0 4. Cathrine Karlsson - Black night boy, 0+0 5. Maja Karlsson - Ängskrokens Pikachu, 0+0 6. Moa Ström Eliasson - Kvarntorps Esmeralda, 1+0 7. Cathrine Karlsson - As long as you love me, 0+1 8. Moa Ström Eliasson – Dany, 0+1 9. Maya Sjöqvist – Wioletta, 1+0 10. Annie Lundberg – Fluffis, 1+0 11. Moa Ström Eliasson - Ströms Calle, 1+1
Klass: Lilla Skutt 2 (Inofficiell) Domare: Annie Lundberg, Tindra Ridderstedt 1. Anna -Carin Hansson - Blaxtorps Zero, 0+0 2. Annie Lundberg – Fluffis, 0+0 3. Simone Jakobsson - Stenrösets Blåklockan, 0+0 4. Moa Ström Eliasson - Ströms Calle, 0+0 5. Moa Ström Eliasson - Kvarntorps Esmeralda, 1+0 6. Cathrine Karlsson - Black night boy, 1+0 7. Maja Karlsson - Ängskrokens Pikachu, 0+1 8. Cathrine Karlsson - As long as you love me, 1+0 9. Moa Ström Eliasson – Skilla, 1+1 10. Maya Sjöqvist – Wioletta, 1+1 11. Moa Ström Eliasson – Dany, 1+1
Klass: Lätt ny 1 – 5 pinnar delades ut. Domare: Smadar Ulriksen 1. Linda Lilja - Issues Clockwork Princess, 0+0 2. Jenny Borg – Norrgårdens Lille Prins Bus, 0+0 3. Klara Widerström – Issues Clockwork Angel, 0+0 4. Cathrine Karlsson – Blaxtorps Akira, 0+0 5. Linda Karlsson - Amulettens Backstreet boys, 0+0 6. Tove Corneliussen - Blaxtorps Desperado, 1+0 7. Tove Corneliussen - Blaxtorps Accloa, 1+0 8. Hanna Ridderstedt - Unicas Zapdos, 1+1 9. Eva Hasselgren - Lusens Blooming Valdemar, 1+1 10. Moa Ström Eliasson – Elvis, 2+1 11. Amanda Kristiansson - Amulettens One Direction, 2+1 12. Amanda Kristiansson - Aggetorps Money For Nothing, 2+2 13. Tindra Ridderstedt - Unicas Aritcuno, 3 14. Jenny Borg - Blaxtorps Leon, 4 15. Jenny Borg - Happiness Independence Day, 4 16. Moa Ström Eliasson - Ströms Alia, 5 17. Tove Corneliussen - Blaxtorps Roberto, 5 18. Hanna Ridderstedt - Unicas Lugia, 5 19. Tindra Ridderstedt - Unicas The Energy Never Dies, 5 20. Tindra Ridderstedt - Aggetorps Turnd Out Alright, 5 21. Tindra Sjöqvist - Tottarnas Lukas, 7 22. Tindra Ridderstedt - Unicas Moltres, 7 23. Hanna Ridderstedt - Aggetorps Sultan Of Swing, 7
Klass: Lätt ny 2 – 4 pinnar delades ut. Domare: Smadar Ulriksen 1. Eva Hasselgren - Lusens Blooming Valdemar, 0+0 2. Hanna Ridderstedt - Unicas Zapdos, 0+0 3. Amanda Kristiansson - Amulettens One Direction, 0+0 4. Tove Corneliussen - Blaxtorps Accloa, 0+0 5. Moa Ström Eliasson – Elvis, 1+0 6. Jenny Borg - Happiness Independence Day, 2+0 7. Moa Ström Eliasson - Ströms Alia, 2+0 8. Tindra Ridderstedt - Aggetorps Turnd Out Alright, 2+1 9. Maya Sjöqvist – Star, 2+1 10. Tindra Sjöqvist - Tottarnas Lukas, 2+1 11. Amanda Kristiansson - Aggetorps Money For Nothing, 1+3 12. Hanna Ridderstedt - Unicas Moltres, 3 13. Hanna Ridderstedt - Unicas Lugia, 3 14. Tindra Ridderstedt - Unicas Aritcuno, 4 15. Tindra Ridderstedt - Unicas The Energy Never Dies, 5 16. Hanna Ridderstedt - Aggetorps Sultan Of Swing, 5 17. Jenny Borg - Blaxtorps Leon, 5
Lätt 1 – 6 pinnar delades ut. Domare: Smadar Ulriksen 1. Amanda Kristiansson - Lusens Flying Maggie, 0+0 2. Hanna Ridderstedt - Aggetorps Sunny Sunday, 0+0 3. Tove Corneliussen - Blaxtorps Thelonius, 0+0 4. Jenny Borg - Blaxtorps Delphi, 0+0 5. Kristina Lundberg - Bäcks Lorenzo, 0+0 6. Moalinn Ahlström - Lusens Flower Power Bubblan, 0+0 7. Cathrine Karlsson - Queen´s Somewhere in Brooklyn, 0+1 8. Linda Lilja - Issues Chicago Blackhawk, 0+1 9. Annie Lundberg - Thanso´s Nellie UTOM TÄVLAN, 0+1 9. Jenny Borg - Blaxtorps Bruce, 1 10. Linda Karlsson - Kvarntorps Ann-Sofie, 1 11. Eva Hasselgren - Blaxtorps Agent Ziva NCIS, 1 12. Jenny Borg - Kulans National Anthem, 1 13. Amanda Kristiansson - Blaxtorps Loppan, 1 14. Moa Ström Eliasson - Ströms Casper, 1 15. Hanna Ridderstedt - Stenrösets Hilda den Vilda, 1 16. Jenny Borg - Röstebos Dig for Dollar, 1 17. Amanda Kristiansson - Amazing Fly Into Your Heart, 1 18. Tove Corneliussen - Blaxtorps Lana del Rey, 1 19. Cathrine Karlsson - Aggetorps Rock Me Amadeus, 2 20. Moa Ström Eliasson - Ströms Colin, 2 21. Eva Hasselgren - Gnupens Agent Frank, 2 22. Tindra Sjöqvist – Kurre, 3 22. Kristina Lundberg - Kolartorpets Telma UTOM TÄVLAN, 5
Lätt 2 – 9 pinnar delades ut. Domare: Smadar Ulriksen 1. Jenny Borg - Blaxtorps Delphi, 0+0 2. Linda Lilja - issues Clockwork Princess, 0+0 3. Klara Widerström - Issues Clockwork Angel, 0+0 4. Jenny Borg – Baxtorps Bruce, 0+0 5. Amanda Kristiansson - Blaxtorps Loppan, 0+0 6. Jenny Borg - Röstebos Dig for Dollar, 0+0 7. Moalinn Ahlström - Lusens Flower Power Bubblan, 0+0 8. Linda Karlsson - Kvarntorps Ann-Sofie, 0+0 9. Jenny Borg - Kulans National Anthem, 0+0 9. Annie Lundberg - Thanso´s Nellie UTOM TÄVLAN, 0+0 10. Amanda Kristiansson - Amazing Fly Into Your Heart, 0+1 11. Linda Lilja - Issues Chicago Blackhawk, 0+1 12. Moa Ström Eliasson - Ströms Colin, 0+2 13. Hanna Ridderstedt - Stenrösets Hilda den Vilda, 0+2 14. Eva Hasselgren - Blaxtorps Agent Ziva NCIS, 1 15. Moa Ström Eliasson - Ströms Casper, 1 16. Cathrine Karlsson - Aggetorps Rock Me Amadeus, 1 17. Jenny Borg - Norrgårdens lille Prins Bus, 1 18. Cathrine Karlsson - Queen´s Somewhere in Brooklyn, 1 19. Hanna Ridderstedt - Aggetorps Sunny Sunday, 1 20. Tindra Sjöqvist - Kurre, 2 21. Linda Karlsson - Amulettens Blackstreet Boys, 2 22. Eva Hasselgren - Gnupens Agent Frank, 3 23. Cathrine Karlsson – Blaxtorps Akira, 3 23. Kristina Lundberg - Kolartorpets Telma UTOM TÄVLAN, 4
Medel 1 – 4 pinnar delades ut. Domare: Klara Widerström 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Dandy, 1+0 2. Tindra Lilja - Issues New Jersey Devil, 0+2 3. Moalinn Ahlström - Lusens Astrid, 1+1 4. Cathrine Karlsson - Queen´s Ukranian Ironbelly, 1+1 5. Cathrine Karlsson - Silverados Porthos, 1+1 6. Linda Karlsson - Lusens Flying Ture, 1+1 7. Tove Corneliussen - Blaxtorps Sepia, 1+2 8. Kristina Lundberg - Thanso´s Sapphire, 2+1 9. Moalinn Ahlström - Queen´s Hungarian Horntail, 3 10. Eva Hasselgren - Lusens Grymma Nils, 3 11. Tindra Ridderstedt - Aggetorps Seasun in the Sun, 4 12. Eva Hasselgren - Aggetorps Walking in Sunshine, 4 13. Linda Karlsson - Stenrösets Smokey and the Bandit, 5 14. Amanda Kristiansson - Lyckans Bambi, 6
Klass: Medel 2 – 4 pinnar delades ut. Domare: Klara Widerström 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Thelonius, 0+0 2. Tindra Lilja - Issues New Jersey Devil, 1+0 3. Linda Karlsson - Lusens Flying Ture, 0+1 4. Cathrine Karlsson - Silverados Porthos, 1+1 5. Amanda Kristiansson - Lyckans Bambi, 2+0 6. Amanda Kristiansson - Lusens Flying Maggie, 1+1 7. Moalinn Ahlström - Lusens Astrid, 1+2 8. Cathrine Karlsson - Queen´s Ukranian Ironbelly, UTOM TÄVLAN 2+2 9. Tindra Ridderstedt - Aggetorps Seasun in the Sun, 2+5 10. Tove Corneliussen - Blaxtorps Sepia, 3 11. Kristina Lundberg - Bäcks Lorenzo, 3 12. Kristina Lundberg - Lucky´s Atlas, 4 13. Linda Karlsson - Stenrösets Smokey and the Bandit, 5 14. Moalinn Ahlström - Lusens Blooming Colin, 5 15. Eva Hasselgren - Aggetorps Walking in Sunshine, 7
Klass: Svår 1 – 3 pinnar delades ut. Domare: Linda Karlsson, Hanna Ridderstedt, Klara Widerström 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Bieber, 1+0 2. Tindra Lilja – SuperSam, 1+0 3. Linda Lilja - Milleniums son of the Fallen, 1+0 4. Klara Widerström - Fast & Furious, 1+1 5. Klara Widerström - Casinos League of Legend, 1+2 6. Tove Corneliussen - Blaxtorps Robin Hood, 1+3 7. Tove Corneliussen - Blaxtorps Umbrella, 1+3 8. Tove Corneliussen - Blaxtorps Twilight, 2 9. Hanna Ridderstedt - Starlights Broken Arrow, 2 10. Linda Karlsson - Harry med Mustaschen, 2 11. Annie Lundberg - Aggetorps Crash Boom Bang, 3 12. Tindra Lilja – SnöPiraten, 3 13. Tove Corneliussen - Blaxtorps Whitefoot, 4 14. Eva Hasselgren - Queen´s Pearl Tiramisu, 5 15. Linda Karlsson - Winter Soliders Solfnatt, 7
Svår 2 – 2 pinnar delades ut. Domare: Linda Karlsson, Hanna Ridderstedt, Klara Widerström 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Bieber, 0+1 2. Klara Widerström - Milleniums son of the Fallen, 0+1 3. Tove Corneliussen - Blaxtorps Robin Hood, 0+2 4. Tindra Lilja – SnöPiraten, 1+1 5. Klara Widerström - Fast & Furious, 1+2 6. Linda Lilja - Casinos League of Legend, 1+2 7. Annie Lundberg - Aggetorps Crash Boom Bang, 3 8. Linda Karlsson - Harry med Mustaschen, 3 9. Linda Karlsson - Winter Soliders Solfnatt, 4
Elit 1 – 1 cert delades ut. Domare: Linda Karlsson, Klara Widerström 1. Klara Widerström - A Hopefull Transmission, 1+1 2. Klara Widerström - Emmchens Storyteller, 1+1 3. Klara Widerström - Fantomen Den Människoätande Tigern, 2+1 4. Klara Widerström - Forjoy´s Solar Flare, 4+2 5. Linda Karlsson - Silverados Endless Love, 5+3 6. Klara Widerström - Flammans Dark secret, 6
Elit 2 – 1 cert delades ut. Domare: Linda Karlsson, Klara Widerström 1. Klara Widerström - A Hopefull Transmission, 1+0 2. Tindra Lilja – SuperSam, 0+1 3. Klara Widerström - Fantomen Den Människoätande Tigern, 2+0 4. Klara Widerström - Forjoy´s Solar Flare, 3+1 5. Klara Widerström - Emmchens Storyteller, 1+4 6. Linda Karlsson - Silverados Endless Love, 4+3 7. Klara Widerström - Flammans Dark secret, 5+5
|
|
|
Post by lindakarlsson on Mar 18, 2018 18:12:26 GMT
Tvåstad dals Mars Hoppet 11/3 Bana: Krok
Klass: Lilla Skutt (Inofficiell) Domare: Smadar Ulriksen 1. Moa Ström Eliasson – Skilla, 0+0 2. Cathrine Karlsson - As long as you love me, 1+1 3. Moa Ström Eliasson – Danny, 2+1 4. Cathrine Karlsson - Black night boy, 3+1 5. Annie Lundberg – Fluffis, 4+1
Klass: Lätt – 4 pinnar delades ut (18 starter totalt). Domare: Smadar Ulriksen 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Thelonius, 0+0 2. Linda Lilja - Issues Clockwork Princess, 1+0 3. Jenny Borg - Blaxtorps Delphi UTOM TÄVLAN, 1+0 3. Moalinn Ahlström - Lusens Flower Power Bubblan, 1+0 4. Amanda Kristiansson - Amulettens One Direction, 1+0 5. Moa Ström Eliasson - Ströms Casper, 1+1 6. Moalinn Ahlström - Blaxtorps Accola, 1+1 7. Amanda Kristiansson - Blaxtorps Desperado, 1+2 8. Annie Lundberg - Thansos Nellie UTOM TÄVLAN, 0+ tid ute 8. Jenny Borg - Röstebos Dig for Dollar, 3 9. Moa Ström Eliasson – Elvis, 3 10. Jenny Borg - Norrgårdens Lill Prins Bus, 4 11. Jenny Borg - Kulans National Anthem, 5 12. Amanda Kristiansson - Yttertavles Life in succés, 5 13. Cathrine Karlsson – Aggetorps Rock me Amadeus, 6 14. Moa Ström Eliasson - Ströms Alia, 8
Klass: Medel – 3 pinnar delades ut (13 starter totalt). Domare: Smadar Ulriksen, Annie Lundberg 1. Moa Ström Eliasson - Ströms Colin, 0+1 2. Tindra Lilja - Issues New Jersey Devil, 1+1 3. Cathrine Karlsson - Blaxtorps Sepia, 1+2 4. Amanda Kristiansson - Blaxtorps Loppan, 1+4 5. Linda Lilja - Issues Chicago Blackhawk, 2 6. Amanda Kristiansson - Lusens Flying Maggie, 2 7. Amanda Kristiansson - Amazing Fly Into Your Hart, 4 8. Cathrine Karlsson - Queen´s Somewhere in Brooklyn, 4
Klass: Svår – 2 pinnar (6 starter totalt). Domare: Smadar Ulriksen, Annie Lundberg 1. Annie Lundberg - Aggetorps Crash Boom Bang, 0+1 2. Tove Corneliussen - Blaxtorps Bieber, 2+1 3. Tindra Lilja – SuperSam, 3+1 4. Tove Corneliussen - Blaxtorps Robin Hood, 3+1 5. Linda Lilja - Milleniums Son of the Fallen, 4
|
|
|
Post by boel on May 6, 2018 14:59:11 GMT
Julita skola 2018-04-28 Rak bana Tävlingsansvarig: Boel Eriksson Åsbäcken
Lätt ny 34 starter, 7 pinnar Domare: Boel Eriksson Åsbäcken, Kristine Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Åkerby's the fast show – Martina Rudén 0+0 2. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 0+0 3. Kungsörs Crimenal mind – Felicia Elg 1+0 4. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 1+0 5. Björkuddens Arizona – Elin Gidlund 0+1 6. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 0+1 7. Björkuddens Casumo – Emma Gidlund 2+0 8. The Flying Game – Idun Jakobsson 2+0 9. Björklövets Go with the flow – Idun Jakobsson 2+0 10. Håkan – Josefina Ramsin 2+0 11. Stenrösets Blåklocka – Linda Karlsson 2+0 12. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 2+0 13. Åkerby's Public Enemies – Boel Eriksson Åsbäcken 2+0 14. Cristallens Sweet Caramel – Alicia Andersson 1+1 15. Nina – Ida Thörner 2+0 16. Ben&Jerrys Cookie doough – Victoria Nilsson 2+1 17. Mystiquas Gold Texas – Susanne Nilsson 2+1 18. Furan's Rubin – Alina Engström 2+2 19. Unicas Lugia – Hanna Ridderstedt 3 20. Solens Legend – Felicia Elg 3 21. The Sweet Kaspian – Idun Jakobsson 3 22. Black night boy – Cathrine Karlsson 3 23. Körsbärsdalens Pink Crystal – Alicia Andersson 4 24. Unicas Moltres – Hanna Ridderstedt 4 25. Aggetorps Turned Out Alright – Tindra Ridderstedt 4 26. Unicas The Energy Never Dies – Tindra Ridderstedt 5 27. Aggetorps Sultan Of Swing – Hanna Ridderstedt 5 28. Duvlyckans Ellie – Elin Gidlund 5 29. Cristallens Happy Ending – Victoria Nilsson 5 Oplac. Lavellas The Tower of Terror – Linda Karlsson Something Just Like This – Emma Gidlund Metropolis Superman – Elin Gidlund As long as you love me – Cathrine Karlsson Kvarntorps Kling – Cathrine Karlsson
Lätt 24 starter, 5 pinnar (8 utdelade till dubbelnollor) Aspirant: Emma Gidlund Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Isprinsessan Lea – Therese Nilsson 0+0 2. Björklövets my happy ending – Martina Rudén 0+0 3. Bågenviks Sweet Success – Alina Engström 0+0 4. My little prince – Idun Jakobsson 0+0 5. Björklövets Kissed by fire – Ida Thörner 0+0 6. Lejonkungen Leo – Therese Nilsson 0+0 7. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 8. Furan's Dasth-e Margo – Birgitta Eriksson 0+0 9. Sweety's Dani California – Kristine Eriksson 1+0 10. Chess – Julia Thorstensson 1+0 11. Blaxtorps Akira – Cathrine Karlsson 1+1 12. Solens Prinsess girl star – Felicia Elg 1 13. Aggetorps Sunny Sunday – Tindra Ridderstedt 1 14. Mystiquas Schackmatt – Therese Nilsson 1 15. Stenrösets Hilda Den Vilda – Hanna Ridderstedt 1 16. Blaxtorps Accola – Linda Karlsson 1 17. Queens somewhere in Brooklyn – Cathrine Karlsson 2 18. Amulettens Backstreet boys – Cathrine Karlsson 2 19. Åkerby's Butterfrog – Tilda Dalle 2 20. Puch Kansas – Hanna Ridderstedt 3 21. Unicas Zapdos – Hanna Ridderstedt 3 22. Körsbärsdalens Bell of the Lucky – Felicia Elg 3 23. Björklövets Chenille Fantastique – Alice Thörner 3 24. Aggetorps Alkai – Tindra Ridderstedt 5
Medelsvår 18 starter, 4 pinnar Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Stig Eriksson 1. Casall Ask – Boel Eriksson Åsbäcken 0+0 2. Åkerby's far from heaven – Martina Rudén 0+1 3. Uniteds Coconut Passion – Idun Jakobsson 1+1 4. Silverados Everlasting Love – Ida Thörner 1+1 5. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 2+0 6. Stenrösets Smokey and the bandit – Cathrine Karlsson 0+3 7. Björklövets Victreebel – Ida Thörner 2+1 8. Kvarntorps Ann-Sofie – Linda Karlsson 1+3 9. Little miss sunshine – Victoria Nilsson 2+2 10. Åkerby's beneath the darkness – Martina Rudén 2+2 11. Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 3 12. Sherlocks Stjärnglim – Martina Rudén 3 13. Bågenviks Sweet Triumph – Leia Engström 3 14. Aggetorps Season in the sun – Hanna Ridderstedt 8 Oplac. Björklövets Livin' it up – Julia Thorstensson Björklövets Diglett – Alice Thörner Lusens Flying Ture – Linda Karlsson Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson
Svår 17 starter, 4 pinnar Domare: Kristine Eriksson / Birgitta Eriksson Tidtagare: Tilda Dalle 1. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 1+1 2. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 1+1 3. Åkerby's Flamango – Martina Rudén 2+1 4. Björklövets Berries n' Cherries – Martina Rudén 2+1 5. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 1+2 6. Starlights wild rock west – Martina Rudén 1+2 7. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 1+2 8. Björklövets Vitsippa – Idun Jakobsson 2+2 9. Silverados Porthos – Chatrine Karlsson 3 10. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken 3 11. Harry med Mustaschen – Linda Karlsson 4 12. Wintersoldiers Solfnatt – Linda Karlsson 4 13. Björklövets Twilight Sparkle – Kristine Eriksson 4 14. Björklövets Malaxis Moritzii – Martina Rudén 5 15. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 5 Oplac. Blaxtorps Robin Hood – Linda Karlsson Starlights Broken Arrow – Tindra Ridderstedt
Elit 5 starter, 1 cert Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 2+2 2. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén 3+1 3. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 1+4 4. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 3+2 5. Glädjens Min Underbara Ängel – Martina Rudén 5+5
|
|
|
Post by boel on May 13, 2018 12:38:22 GMT
Oxelömarknad i Oxelösund 2018-05-12 Krokig bana Tävlingsansvarig: Birgitta Eriksson
Lätt ny 25 starter, 5 pinnar Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. My Little Prince – Idun Jakobsson 0+0 2. Åkerby's the fast show – Martina Rudén 1+0 3. Silverados Our Story – Lina Sundh 1+1 4. Cupcake – Sofia Karlsson 1+1 5. Björklövets Black hole sun – Ida Johansson 0+2 6. Björklövets Braker of Chains – Linda Gustavsson 1+1 7. Åkerby's Public Enemies – Boel Eriksson Åsbäcken 1+1 8. The Flying Game – Idun Jakobsson 1+2 9. Björklövets Whatever it takes – Ida Johansson 1+2 10. The socks beauty – Sofia Karlsson 2 11. Furan's Rubin – Alina Engström 2 12. Sound of Silence – Ida Johansson 2 13. Nina – Ida Thörner 2 14. Björklövets Go with the flow – Idun Jakobsson 4 15. Smedbackens Ginny – Sofia Karlsson 4 16. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 4 17. The Sweet Kaspian – Idun Jakobsson 4 18. Teddy – Lina Sundh 4 19. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 4 20. Björklövets Moonlight Kiss – Lina Sundh 4 21. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 4 22. Smedbackens Bill – Sofia Karlsson 5 Oplac. Something Just Like This – Emma Gidlund Håkan – Josefina Ramsin Björkuddens Arizona – Elin Gidlund
Lätt 17 starter, 4 pinnar Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Bågenviks Sweet Triumph – Alina Engström 0+0 2. Silverados Speedy Kooza – Lina Sundh 0+1 3. Björklövets Diglett – Alice Thörner 1+0 4. Sweety's Dani California – Kristine Eriksson 1+1 5. Björklövets Kissed by fire – Ida Thörner 1+1 6. Björklövets my happy ending – Martina Rudén 1+2 7. Simoneholms Midnight Ride – Lina Sundh 0+3 8. Miro – Ebba Lagerström 1+2 9. Bågenviks Sweet Success – Alina Engström 1+3 10. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 1 11. Furan's Dasht-e Margo – Birgitta Eriksson 1 12. Björklövets Malaxis Excavata – Lina Sundh 1 13. Sherlocks Stjärnglim – Martina Rudén 2 14. Åkerby's Butterfrog – Tilda Dalle 2 15. Duvlyckans Ellie – Elin Gidlund 5 Oplac. Björkuddens Casumo – Emma Gidlund Björklövets Chenille Fantastique – Alice Thörner
Medelsvår 17 starter, 4 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets Bric Red – Ida Johansson 0+1 2. Riverruns Wolf Hour – Ida Johansson 1+0 3. Björklövets Wavebreaker – Ida Johansson 0+1 4. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 1+1 5. Björklövets Malaxis Moritzii – Martina Rudén 1+2 6. Åkerby's beneath the darkness – Martina Rudén 1+3 7. Björklövets Victreebel – Ida Thörner 2 8. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 2 9. Björklövets Bergsippa – Linda Gustavsson 2 10. Björklövets Twilight Sparkle – Kristine Eriksson 2 11. Olli – Ebba Lagerström 2 12. Arrows Let Forever Be – Lina Sundh 3 13. Silverados Everlasting Love – Ida Thörner 3 14. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 3 15. Berta – Ebba Lagerström 4 Oplac. Björklövets Unforgettable memories of April Violets Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken
Svår 15 starter, 3 pinnar Domare: Kristine Eriksson Tidtagare: Lina Sundh 1. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 0+0 2. Björklövets Light Me Up – Ida Johansson 1+0 3. Björklövets Friday night bites – Ida Johansson 0+1 4. Björklövets Berries n' Cherries – Martina Rudén 1+0 5. Starlights wild rock west – Martina Rudén 1+1 6. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 1+2 7. Björklövets Vitsippa – Idun Jakobsson 2 8. Åkerby's far from heaven – Martina Rudén 2 9. Åkerby's Flamango – Martina Rudén 2 10. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 2 11. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 2 12. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 2 13. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 2 14. Björklövets You ain't seen nothin' yet – Ida Johansson 3 15. Uniteds Coconut Passion – Idun Jakobsson 4
Elit 10 starter, 2 cert Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Björklövets Super Champion Rainbow Dash – Ida Johansson 0+1 2. Björklövets Rainbow Gleam – Ida Johansson 0+1 3. Silverados Burning Love – Ida Johansson 0+1 4. Åkerby's Marshmallow – Ida Johansson 1+2 5. Björklövets Pink Crush – Ida Johansson 2+2 6. Fortunas Paramount – Ida Johansson 3+1 7. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 1+3 8. Forsaken Flame – Linda Gustavsson 7+7 Oplac. Great Champion Marvelous Blueberry – Linda Gustavsson Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén
|
|
|
Post by boel on May 27, 2018 9:43:29 GMT
Malmköping 2018-05-26 Rak bana Tävlingsansvarig: Kristine Eriksson
Lätt ny 16 starter, 4 pinnar Aspirant: Therese Nilsson Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 1+0 2. Cupcake – Sofia Karlsson 1+1 3. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 2+1 4. Solens Legend – Felicia Elg 2+1 5. Lilla Sol – Marie-Louise Apelqvist 3+1 6. the socks beauty – Sofia Karlsson 1+3 7. Nina – Ida Thörner 2+3 8. Ben&Jerrys Cookie doough – Victoria Nilsson 3+4 9. Smedbackens Ginny – Sofia Karlsson 4 10. Duvlyckans Ellie – Elin Gidlund 4 11. Smedbackens Bill – Sofia Karlsson 5 12. Håkan – Josefina Ramsin 5 Oplac. Åkerby's Public Enemies – Boel Eriksson Åsbäcken Cristallens Happy Ending – Victoria Nilsson Something Just Like This – Emma Gidlund Metropolis Superman – Elin Gidlund
Lätt 18 starter, 4 pinnar Domare: Filippa Sander Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 1+0 2. Björkuddens Casumo – Emma Gidlund 1+0 3. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 1+0 4. Mystiquas Schackmatt – Therese Nilsson 1+0 5. Sot – Marie-Louise Apelqvist 1+0 6. Snuffe – Marie-Louise Apelqvist 1+1 7. Kungsörs Crimenal mind – Felicia Elg 1+1 8. Lejonkungen Leo – Therese Nilsson 1+2 9. Sweety's Dani California – Kristine Eriksson 0+4 10. Solens prinsess girl star – Felicia Elg 2 11. Lina – Ida Norling 2 12. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 2 13. Furan's Dasht-e Margo – Birgitta Eriksson 2 14. Åkerby's the fast show – Martina Rudén 2 15. Körsbärsdalens Bell of the Lucky – Felicia Elg 4 16. Björklövets Chenille Fantastique – Alice Thörner 4 Oplac. Åkerby's Butterfrog – Tilda Dalle Björkuddens Arizona – Elin Gidlund
Veteran/Motion 4 starter Aspirant: Victoria Nilsson Huvuddomare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Filippa Sander 1. Björklövets Aqua Wind – Josefina Ramsin 0+2 2. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 4+1 3. Morfarsbergets Great Champion Challenger – Boel Eriksson Åsbäcken 4+3 Oplac. Morfarsbergets Galaxy – Kristine Eriksson
Medelsvår 17 starter, 4 pinnar Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 0+0 2. Silverados Everlasting Love – Ida Thörner 1+0 3. Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 1+1 4. Björklövets Victreebel – Ida Thörner 1+1 5. Nice Catch – Filippa Sander 0+2 6. Sniff – Marie-Louise Apelqvist 3+0 7. Isprinsessan Lea – Therese Nilsson 2+1 8. Åkerby's beneath the darkness – Martina Rudén 2+2 9. Sherlocks Stjärnglim – Martina Rudén 1+4 10. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 3+2 11. Åkerby's far from heaven – Martina Rudén 4 12. Björklövets Kissed by fire – Ida Thörner 4 13. Björklövets my happy ending – Martina Rudén 6 Oplac. Little miss sunshine – Victoria Nilsson Sweety's Whiskey Sour – Filippa Sander Björklövets Diglett – Alice Thörner Nyby's Chacco Blue – Marie-Louise Apelqvist
Svår 17 starter, 4 pinnar Domare: Birgitta Eriksson Tidtagare: Alice Thörner 1. Lakrits – Filippa Sander 1+0 2. Starlights wild rock west – Martina Rudén 1+1 3. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 0+2 4. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 1+1 5. Björklövets Twilight Sparkle – Kristine Eriksson 1+1 6. Snusmumriken – Filippa Sander 1+2 7. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 1+2 8. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 1+3 9. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 1+4 10. Åkerby's Flamango – Martina Rudén 2 11. Pim Pim – Filippa Sander 2 12. Pralin – Filippa Sander 3 13. Björklövets malaxis moritzii – Martina Rudén 3 14. Mårran – Filippa Sander 4 15. Björklövets Berries n' Cherries – Martina Rudén 6 Oplac. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken Casall Ask – Boel Eriksson Åsbäcken
Elit 6 starter, 1 cert Domare: Kristine Eriksson Tidtagare: Ida Thörner 1. Nitro – Filippa Sander 1+1 2. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 3+0 3. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 2+3 4. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 2+5 5. Great Champion Toffifee – Filippa Sander 6+4 Oplac. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén
|
|
|
Post by boel on Jun 3, 2018 8:46:28 GMT
KM1 Julita torg 2018-06-02 Krokig bana och höjdhopp Tävlingsansvarig: Boel Eriksson Åsbäcken
Medelsvår 13 starter, 3 pinnar Domare: Ida Johansson (Birgitta Eriksson) Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets Bric red – Ida Johansson (bäst totalt VPR) 1+0 2. Björklövets Wavebreaker – Ida Johansson 1+0 3. Björkövets Twilight Sparkle – Kristine Eriksson 1+0 4. Casall ask – Boel Eriksson Åsbäcken 1+0 5. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 2+0 6. Björklövets Bergsippa – Linda Gustavsson 0+2 7. Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 1+2 8. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 1+2 9. Silverados lapis lazuli – Michelle Backlund Pikki 4+3 10. Sweety's Dani California – Kristine Eriksson 5+5 Oplac. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson
Svår 17 starter, 4 pinnar Aspirant: Victoria Nilsson Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson (Kristine Eriksson) 1. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 1+0 2. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 0+1 3. Riverruns Wolf Hour – Ida Johansson 2+0 4. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 0+2 5. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 1+1 6. Björklövets Friday night bites – Ida Johansson 2+1 7. Starlights wild rock west – Martina Rudén 2+1 8. Väsbyvikens Amazing MC Williams – Michelle Backlund Pikki 3 9. Björklövets berries n' cherries – Martina Rudén 3 10. Skogstorps Skuggor i skymningen – Michelle Backlund Pikki 3 11. Björklövets you ain't seen nothin' yet – Ida Johansson 3 12. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 3 13. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 3 14. Rasmus på luffen – Michelle Backlund Pikki 4 15. Åkerby's far from heaven – Martina Rudén 5 16. Kyrkelidens Finurlige Felix – Michelle Backlund Pikki 6 17. Åkerby's Flamango – Martina Rudén 6
Elit 9 starter, 1 cert Domare: Boel Eriksson Åsbäcken Tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Björklövets Rainbow Gleam – Ida Johansson 0+1 2. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén 2+1 3. Björklövets Light me up – Ida Johansson 2+2 4. Björklövets Super Champion Rainbow Dash – Ida Johansson 2+4 5. Åkerby's Marshmallow – Martina Rudén 3 6. Björklövets Pink Crush – Ida Johansson 3 7. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 3 8. Great Champion Marvelous Blueberry – Linda Gustavsson 4 9. Fortunas Paramount – Ida Johansson 5
Höjdhopp ej elit 13 starter, 7 pinnar Domare: Kristine Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets Light me up – Ida Johansson 75 cm 2. Björklövets Friday night bites – Ida Johansson 70 cm 3. Casall ask – Boel Eriksson Åsbäcken 60 cm Åkerby's Flamango – Martina Rudén 60 cm 5. Björklövets Bergsippa – Linda Gustavsson 60 cm 6. Starlights wild rock west – Martina Rudén 60 cm 7. Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 60 cm Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 60 cm 9. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 50 cm Björklövets you ain't seen nothin' yet – Ida Johansson 50 cm 11. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 50 cm Oplac. Björklövets Blackwater – Boel Eriksson Åsbäcken Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken
Höjdhopp elit 16 starter, 2 cert Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson (Boel Eriksson Åsbäcken) 1. Rasmus på luffen – Michelle Backlund Pikki 85 cm 2. Björklövets Pink Crush – Ida Johansson 80 cm 3. Fortunas Paramount – Ida Johansson 80 cm 4. Kyrkelidens Finurlige Felix – Michelle Backlund Pikki 75 cm 5. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén 75 cm Björklövets Super Champion Rainbow Dash – Ida Johansson 75 cm 7. Björklövets berries n' cherries – Martina Rudén 75 cm 8. Björklövets Rainbow Gleam – Ida Johansson 70 cm 9. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 70 cm 10. Great Champion Marvelous Blueberry – Linda Gustavsson 70 cm 11. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 70 cm 12. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 70 cm 13. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 60 cm 14. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 60 cm Queens pearl irish cream – Martina Rudén 60 cm 16. Skogstorps Skuggor i skymningen – Michelle Backlund Pikki 60 cm
|
|
|
Post by boel on Jun 17, 2018 17:53:26 GMT
Djurgården 2018-06-16 Rak bana Tävlingsansvarig: Birgitta Eriksson
Elit 6 starter, 1 cert Domare: Madde Liljeholm Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel E Åsbäcken 3+3 2. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén 4+3 3. Regnbågens secret obsession – Martina Rudén 3+5 4. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 6+2 5. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 6+3 Oplac. Gt Ch Marvelous Blueberry – Linda Gustavsson
Svår 13 starter, 3 pinnar Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Starlights wild rock west – Martina Rudén 0+0 2. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 1+0 3. Björklövets rainbow blaze – Martina Rudén 1+2 4. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 2+1 5. Åkerby's Flamango – Martina Rudén 3+1 6. Björklövets Vitsippa – Idun Jakobsson 2+2 7. Björklövets berries n' cherries – Martina Rudén 2+2 8. Björklövets Twilight Sparkle – Kristine Eriksson 3+2 9. Björklövets malaxis moritzii – Martina Rudén 4+1 10. Uniteds Coconut Passion – Idun Jakobsson 3+3 11. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 2+4 12. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 6+3 Oplac. Casall ask – Madde Liljeholm
Medelsvår (Lady Laiza & Mr Hilding memorial) 13 starter, 3 pinnar Domare: Kristine Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Furan's Dasth-e Kavir – Josefina Ramsin (VPR+bästa hona) 0+0 2. Björklövets Bergsippa – Linda Gustavsson 0+0 3. Björklövets Victreebel – Ida Thörner 0+1 4. Bågenviks Sweet Triumph – Alina Engström (bästa hane) 1+1 5. Björklövets Kissed by fire – Ida Thörner 2+0 6. Åkerby's far from heaven – Martina Rudén 1+2 7. Silverados Everlasting Love – Ida Thörner 1+2 8. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 3+0 9. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 1+2 10. Åkerby's beneath the darkness – Martina Rudén 2+3 11. Björklövets my happy ending – Martina Rudén 3+2 12. Sherlocks Stjärnglim – Martina Rudén 3+4 13. Björklövets Diglett – Alice Thörner 5+5 Lätt (Clintons minne) 22 starter, 5 pinnar (6 utdelade till dubbelnollor) Domare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Björklövets Go with the Flow – Idun Jakobsson (VPR) 0+0 2. Bågenviks Sweet Success – Alina Engström 0+0 3. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 0+0 4. The Flying Game – Idun Jakobsson 0+0 5. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 0+0 6. Furan's Dasht-e Margo – Birgitta Eriksson 0+0 7. Kungsörs Crimenal mind – Felicia Elg 1+0 8. Solens Princess girl star – Felicia Elg 0+1 9. Björklövets Breaker of Chains – Linda Gustavsson 1+0 10. The Sweet Kaspian – Idun Jakobsson 1+0 11. Furan's Rubin – Alina Engström 1+0 12. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 2+0 13. Nina – Ida Thörner 1+1 14. Sweety's Dani California – Kristine Eriksson 1+2 15. Körsbärsdalens Bell of the Lucky – Felicia Elg 1+4 16. Gunvald – Felicia Elg 4+1 17. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 4+1 18. Solens Legend – Felicia Elg 4+2 19. Åkerby's the fast show – Martina Rudén 5+2 20. Björklövets Chenille Fantastique – Alice Thörner 4+3 Oplac. Åkerby's Public Enemies – Bo
|
|
|
Post by lindakarlsson on Jun 19, 2018 19:37:46 GMT
10/6 2018 Sommar hoppet krok bana Lilla Skutt Domare Annie Lundberg 5 starter FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Eva Hasselgren Lusens Blooming Sture 1 0 4 Moa Ström Eliasson Ströms Alia 1 1 2 Isabelle Segedi Vilton 4 1 3 Maria Segedi Paradisets Samwell tarly 3 2 5 tindra Lilja Hampus 2 3
Lätt ny Domare Annie Lundberg 24 starter 5 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Hanna Ridderstedt Unicas Zapos 1 1 2 Hanna Ridderstedt Unicas Lugia 3 1 3 Tindra Sjökvist kurre 2 2 4 Eva Hasselgren Gnupens Agent Frank 2 2 5 Moa Ström Eliasson Elvis 0 4 6 Hanna Ridderstedt Unicas moltres 4 1 7 Hanna Ridderstedt Unicas Articuno 3 2 8 Eva lindberg Blaxtorps Mille 4 1 9 Cathrine Karlsson As long as you love me 2 3 10 Moa Linn Ahlström Lusens Miss Ställa 4 2 11 Maria Segedi Madicken 4 5 12 Smadar Ulriksen Bäcks Macavity 2 7 13 Tindra Ridderstedt Stenrösets Blåklockan 5 14 Tindra Ridderstedt Unicas The Energy never Dies 5 15 Amada Krisensen Yttertavles Life in Succe´s 5 16 Cathrine Karlsson BLACK NIGHT Boy 5 17 Annie Lundberg Fluffis 5 18 Smadar Ulriksen bäcks Zandy 5 19 Mailn Wernersson zac 5 20 Cathrine Karlsson Kvarntorps King 6 21 Smadar Ulriksen Bäcks Bombalurina 6 22 Tindra Sjökvist Wioletta 7 23 Smadar Ulriksen Bäcks Rum tum Tugger 7 24 Mailn Wernersson nikki 7
Lätt Domare Annie Lundberg 19 starter 4 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Tove coreliussen Blaxtorps Accola 0 0 2 Mailn Wernersson blaxtorps Thiilo 0 0 3 Eva lindberg Blaxtorps khila 0 0 4 Moa Ström Eliasson Ströms casper 1 0 5 Tove coreliussen Lusens Blooming silvana 1 1 6 Eva Hasselgren Lusens Blomming Valdermar 1 1 7 Eva Hasselgren Blaxtorps Agent Ziva NCIS 1 1 8 Gabrijel Segedi sharp Focus 2 1 9 Maya sjöqvist Tottarns Lukas 2 1 10 Hanna Ridderstedt Stenrösets Hilda den vilda 2 2 11 Cathrine Karlsson amulettens backstreet boys 2 3 12 Amada Krisensen Aggetorps Money For Nothing 3 13 Maya sjöqvist Star 3 14 Hanna Ridderstedt puch Kansas 5 15 Moa Ström Eliasson Danny 5 16 Smadar Ulriksen Bäcks Gismo 8 opl Tindra Ridderstedt Aggetorps Turned out Alright tid ute opl Annie Lundberg Lucky´s cleo tid ute opl Kristina Lundberg Kolartorpets telma tid ute
Medel Domare Hanna Ridderstedt 24 starter 5 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 tindra Lilja Snöpiraten 0 0 2 Moa Ström Eliasson Ströms Collin 0 0 3 Tove coreliussen Blaxtorps thelonius 2 0 4 Linda Lilja Issuess Chicago Blackhawk 3 0 5 Linda Lilja Issuess Clockwork Prinsses 1 2 6 Hanna Ridderstedt Starlights Broken Arrow 2 1 7 Maria ottosson Blaxtorps Desperado 3 1 8 Lusens Astrid silverdos Porthos 3 3 9 Tindra Ridderstedt Stenrösets Smokey and the Bandit 3 4 10 Annie Lundberg Thansos sapphire UT 2 10 11 Amada Krisensen Amulettens one Direction 4 10 12 Kristina Lundberg Bäcks Lorenzo 4 10 13 Cathrine Karlsson Queens Somewhere in brooklyn 4 10 14 Moa Linn Ahlström Lusens Miss Queency 4 10 15 Tove coreliussen Blaxtorps sepia 5 10 16 Amada Krisensen Blaxtorps Loppan 5 10 17 Cathrine Karlsson Lusens Flying ture 5 10 18 Amada Krisensen Lyckans Bambi 5 10 19 Moa Linn Ahlström Lusens Blooming colin 5 10 20 Tindra Ridderstedt Aggetorps Season in the Sun 6 10 21 Smadar Ulriksen Bäcks Haskin 7 10 22 Amada Krisensen Amazing Fly into your heart 10 10 opl Tindra Ridderstedt Aggetorps Sunny Sunday tid ute OPL Kristina Lundberg Lucky´s Atlas OPL Eva Hasselgren Lusens Grymma nils
Svår Domare Smadar Ulriksen 10 starter 2 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 tindra Lilja Issuess New Jersey Devil 0 1 2 Amada Krisensen Queens As 1 0 3 tindra Lilja SuperSam 1 0 4 Annie Lundberg Aggetorps Crach boom bang 1 1 5 cathrine Karlsson Winter Soliders solfnatt 2 2 6 Tove coreliussen Blaxtorps euporia 2 2 7 Maria ottosson blaxtorps White Foot 3 8 Cathrine Karlsson Harry med Musthasen 3 9 Maria ottosson Blaxtorps Dandy 4 10 Maria ottosson Blaxtorps Robin Hood 5
|
|
|
Post by lindakarlsson on Jun 19, 2018 20:22:13 GMT
Tvåstad dals Maj Hoppet 2018-05-06 Bana: Rak x2 Plus längd Ej elit.
Klass: Lilla skutt 1, Domare: Annie Lundberg 1. Moa Ström Eliason – Dany, 0+0 2. Julia Hallberg – Nalle, 2+1 3. Agnes Hallberg – Kalle, 2+2 4. Klara Wedenholm – Fluffis, 2+2 5. Smadar Ulriksen - Bäcks Zandy, 5+3 OPL. Linda Hallberg - Blaxtorps Aya, Tid ute
Klass: Lilla Skutt 2, Domare: Annie Lundberg 1. Julia Hallberg - Julia Hallberg, 0+0 2. Agnes Hallberg – Kalle, 1+0 3. Clara Weidenholm – Fluffis, 1+3 4. Linda Hallberg, Blaxtorps Aya, 3+3
Klass: Lätt ny 1, 4 pinnar delades ut, Domare: Smadar Ulriksen 1. Eva Lindberg - Blaxtorps Thilo, 0+0 2. Eva Lindberg - Blaxtorps Khila, 1+0 3. Maria Ottosson - Blaxtorps Accola, 1+0 4. Amanda Kristiansson - Aggeorps Money For Nothing, 1+1 5. Linda Karlsson - Amulettens Backstreet Boys, 0+2 6. Anna-Carin Hansson - Blaxtorps Zero, 1+2 7. Linda Karlsson - Stenrösets Blåklockan, 0+3 8. Lisa Borg - Norrgårdens Lill Prins Bus, 1+2 9. Linda Karlsson - Blaxtorps Akira, 2 10. Linda Karlsson - Gnupens Agent Frank, 2 11. Moa Ström Eliasson - Ströms Alia, 2 12. Moa Ström Eliasson – Skilla, 3 13. Maja Karlsson - Ängskrokens Pikachu, 3 14. Lisa Borg - Happiness Independence Day, 3 15. Agnes Hallberg – Stampe, 4 16. Tindra Sjöqvist – Star, 4 17. Tindra Sjöqvist – Kurre, 5 18. Amanda Kristiansson - Yttertavles Life in sussés, 6 19. Moa Ström Eliasson – Elvis, 6 20. Smadar Ulriksen - Bäcks Macavity, 7 OPL. Smadar Ulriksen - Bäcks Bombalurina, tid ute
Klass: Lätt ny 2, 5 pinnar delades ut, Domare: Smadar Ulriksen 1. Tindra Sjöqvist - Tottarnas Lukas, 1+1 2. Maja Karlsson - Ängskrokens Pikachu, 1+0 3. Maya Sjöqvist – Star, 0+1 4. Moa Ström Eliasson – Danny, 1+0 5. Jenny Borg - Happiness Independence day, 0+1 6. Cathrine Karlsson - Black night boy, 1+2 7. Malin Wernersson – Zac, 1+2 8. Smadar Ulriksen - Bäcks Zandy, 1+2 9. Cathrine Karlsson - As long as you Love me, 0+3 10. Linda Karlsson - Kvarntorps Kling, 3 11. Linda Karlsson – Lavella´s The Tower of Terror, 3 12. Maya Sjöqvist – Wioletta, 4 13. Smadar Ulriksen - Bäcks Macavity, 6 14. Smadar Ulriksen - Bäcks Rum Tum Tugger, 6 15. Smadar Ulriksen - Bäck Bombalurina, 8 OPL. Kristina Lundberg – Lucky´s Cleo, tid ute
Klass: Lätt 1, 8 pinnar delades ut, Domare: Smadar Ulriksen 1. Matilda Widerström - Issues Clockwork Princess, 0+0 2. Klara Widerström - Issues Clockwork Angel, 0+0 3. Linda Lilja - Issues Chicago Blackhawk, 0+0 4. Jenny Borg - Blaxtorps Bruce, 0+0 5. Eva Lindberg - Blaxtorps Khila, 0+0 6. Anna-Carin Hansson - Blaxtorps zero, 0+0 7. Tove Corneliussen - Blaxtorps Desperado, 0+0 8. Malin Wernersson - Blaxtorps Thilo, 0+0 9. Moa Ström Eliasson - Ströms Colin, 0+1 10. Tindra Sjöqvist – Kurre, 0+1 11. Julia Hallberg – Bamse, 0+1 12. Moalinn Ahlström - Lusens Blooming Valdermar, 0+1 13. Cathrine Karlsson - Amulettens Backstreet Boys, 0+1 14. Jenny Borg - Blaxtorps Delphi, 0+1 15. Tove Corneliussen - Blaxtorps Accola, 1 16. Malin Wernersson – Nikki, 1 17. Gabrijel Segedi - Sharp Focus, 1 18. Moa Ström Eliasson - Ströms Casper, 1 19. Cathrine Karlsson – Queen´s Somewhere in Brooklyn, 1 20. Linda Karlsson - Blaxtorps Akira, 1 21. Jenny Borg - Röstebos Dig for Dollar, 2 22. Jenny Borg - Kulans National Anthem, 2 23. Linda Karlsson - Gnupens Agent Frank, 3 OPL. Jenny Borg - Norrgårdens Lille Prins Bus
Klass: Lätt 2, 7 pinnar delades ut, Domare: Smadar Ulriksen 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Accola, 0+0 2. Jenny Borg - Blaxtorps Delphi, 0+0 3. Tove Corneliussen - Blaxtorps Desperado, 0+0 4. Anna-Carin Hansson - Blaxtorps zero, 0+0 5. Malin Wernersson - Blaxtorps Thilo, 0+0 6. Julia Hallberg – Bamse, 0+0 7. MoaLinn Ahlström – Lusens Miss Ställa, 0+0 8. Cathrine Karlsson - Amulettens Backstreet Boys, 0+1 9. Moa Ström Eliasson - Ströms Casper, 0+1 10. Jenny Borg - Röstebos Dig for Dollar, 0+1 11. Moa Ström Eliasson - Ströms Colin, 1 12. Tindra Sjöqvist – Kurre, 1 13. Anges Hallberg – Stampe, 1 14. Gabrijel Segedi - Sharp Focus, 1 15. Maja Karlsson – Chloe, 1 16. Cathrine Karlsson - Queens Somewhere in Brooklyn, 1 17. Linda Karlsson - Stenrösets Blåklockan, 1 18. Julia Hallberg – Nalle, 1 19. Malin Wernersson – Nikki, 2 20. Linda Karlsson - Gnupens Agent Frank, 2 21. Jenny Borg - Kulans National Anthem, 2 22. Linda Karlsson - Blaxtorps Akira, 3 OPL. Jenny Borg - Norrgårdens Lille Prins Bus
Klass: Medel 1, 2 pinnar delades ut, Domare: Matilda Widerström 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Thelonius, 2+1 2. Linda Karlsson - Stenrösets Smokey and the Bandit, 2+1 3. Tove Corneliussen - Blaxtorps Dandy, 3+2 4. Kristina Lundberg - Bäcks Lorenzo, 3+2 5. Tove Corneliussen - Blaxtorps Sepia, 3+3 6. Linda Karlsson - Lusens Flying Ture, 4+4 OPL. Smadar Ulriksen - Bäcks Gismo OPL. Moalinn Ahlström - Lusens Blooming Colin OPL. Smadar Ulriksen - Bäcks Haskin OPL. Moalinn Ahlström - Lusens Grymma Nils OPL. Kristina Lundberg - Thansos Sapphire OPL. Kristina Lundberg - Lucky´s Atlas OPL. Linda Karlsson - Kvarntorps Ann-Sofie
Klass: Medel 2, 3 pinnar delades ut, Domare: Matilda Widerström 1. Tove Corneliussen - Blaxtorps Thelonius, 0+1 2. Klara Widerström - Issues Clockwork Angel, 0+1 3. Tove Corneliussen - Blaxtorps Sepia, 1+1 4. Linda Lilja - Issues Chicago Blackhawk, 0+2 5. Kristina Lundberg - Bäcks Lorenzo, 1+tid ute 6. Linda Karlsson - Stenrösets Smokey and the Bandit, 2 7. Jenny Borg - Blaxtorps Bruce, 2 8. Matilda Widerström - Issues Clockwork Princess, 3 9. Linda Karlsson - Lusens Flying Ture, 3 OPL. Smadar Ulriksen - Bäcks Haskin OPL. Kristina Lundberg – Thanso´s Sapphire OPL. Smadar Ulriksen - Bäcks Gismo OPL. Kristina Lundberg - Lucky´s Atlas OPL. Linda Karlsson - Kvarntorps Ann-Sofie OPL. Eva Lindberg - Blaxtorps Khila
Klass: Svår 1, 3 pinnar delades ut, Domare: Linda Karlsson, Matilda Widerström 1. Klara Widerström - Casinos League of Legend, 2+0 2. Tindra Lilja - Issues New Jersey Devil, 2+0 3. Linda Lilja - Milleniums son of Fallen, 2+1 4. Tove Corneliussen - Blaxtorps Biber, 2+2 5. Tove Corneliussen - Blaxtorps Twilight, 4+4 6. Matilda Widerström - Fast & Furous, 4+tid ute 7. Tindra Lilja – Snöpiraten, 7 8. Cathrine Karlsson - Silverados Porthos, 7 9. Linda Karlsson - Winter Soliders Solfnatt, 7 10. Linda Karlsson - Harry med Mustaschen, 7 OPL. Tove Corneliussen - Blaxtorps Robin Hood OPL. Moalinn Ahlström - Lusens Astrid
Klass: Svår 2, 2 pinnar delades ut, Domare: Linda Karlsson, Matilda Widerström 1. Tindra Lilja - Issues New Jersey Devil, 1+1 2. Tove Corneliussen - Blaxtorps Biber, 1+1 3. Klara widerström - Milleniums son of the fallen, 2+0 4. Klara widerström - Casinos League of Legend, 2+3 5. Tindra Lilja – Snöpiraten, 2+4 6. Tindra Widerström - Fast & Furous, 4 7. Linda Karlsson - Winter Soliders Solfnatt, 5 8. Cathrine Karlsson - Silverados Porthos, 7 9. Linda Karlsson - Harry med mustaschen, 7
Klass: Elit 1, 1 cert delades ut, Domare: Linda Karlsson 1. Klara Widerström - Ch. A Hopeful Transmission, 1+1 2. Tindra Lilja – Supersam, 5+0 3. Klara Widerström - Emmchens Storyteller, 4+2 4. Klara Widerström - Famtomen den mäniskoätande Tigern, 4+2 5. Klara Widerström - Flammans Dark secret, 4+3
Klass: Elit 2, 1 cert delades ut, Domare: Linda Karlsson 1. Klara Widerström - Ch. A Hopeful Transmission, 0+1 2. Klara Widerström - Famtomen den mäniskoätande Tigern, 1+1 3. Tindra Lilja – Supersam, 1+1 4. Klara Widerström - Emmchens Storyteller, 1+2 5. Klara Widerström - Flammans Dark secret, 4
Klass: Längd ej elit, 1 pinne delades ut, Domare: Smadar Ulriksen 1. Matilda Widerström - Fantomen den människoätande Tigern, 160cm 2. Klara Widerström - Milleniums son of Fallen, 140cm 3. Cathrine Karlsson - Silverados Porthos, 120cm 4. Moa Ström Eliasson - Ströms Colin, 100cm 5. Linda Karlsson - Harry med Mustaschen, 100cm 6. Tindra Sjöqvist – Kurre, 80cm 7. Linda Karlsson - Winter Soliders Solfnatt, 80cm
|
|
|
Post by lindakarlsson on Jun 19, 2018 20:26:10 GMT
Tvåstaddals kh´s April hoppet, krok bana plus höjd ej elit och höjd elit
Lilla skutt 1 Domare: FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Moa Ström Eliason Dany 0 0 2 Julia Hallberg Nalle 2 1 3 Agnes Hallberg Kalle 2 2 4 Klara Wedenholm fluffis 2 2 5 Smadar Ulriksen Bäcks Zandy 5 3 6 Linda Hallberg blaxtorps Aya tid ute
Lilla skutt2 Domare: FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Julia Hallberg Nalle 0 0 2 Agnes Hallberg Kalle 1 0 3 Clara Weidenholm Fluffis 1 3 4 Linda Hallberg Blaxtorps Aya 3 3 Lilla skutt2 Domare:
Lätt ny 1 Domare Smadar 20 starter 4 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Eva Lindberg Blaxtorps Thilo 0 0 2 Eva Lindberg Blaxtorps Khila 1 0 3 Maria Ottosson Blaxtorps Accola 1 0 4 Amanda Kristiansson Aggeorps Money For Nothing 1 1 5 Linda Karlsson Amulettens Backstreet Boys 0 2 6 Anna-Carin Hansson Blaxtorps Zero 1 2 7 Linda Karlsson Stenrösets Blåklockan 0 3 8 Lisa Borg Norrgårdens Lill Prins Bus 1 2 9 Linda Karlsson Blaxtorps Akira 2 10 Linda Karlsson gnupens Agent frank 2 11 Moa Ström Eliasson Ströms Alia 2 12 Moa Ström Eliasson Skilla 3 13 Maja Karlsson Ägskrokens Pikachu 3 14 Lisa Borg Happiness Independence Day 3 15 Agnes Hallberg Stampe 4 16 Tindra Sjöqvist Star 4 17 Tindra Sjöqvist Kurre 5 18 Amanda Kristiansson Yttertavles Life in sussés 6 19 Moa Ström Eliasson Elvis 6 20 Smadar Ulriksen Bäcks Macavity 7 21 Smadar Ulriksen Bäcks Bombalurina Tid ute
Lätt ny 2 Domare Smadar 16 starter 4 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Anna-Carin Hansson Blaxtorps Zero 0 1 2 Moa Ström Eliasson Dany 1 0 3 Lisa Borg Happiness Independence Day 0 1 4 Tindra Sjöqvist Star 1 1 5 Lisa Borg Norrgårdens Lill Prins Bus 0 2 6 Tindra Sjöqvist Kurre 2 1 7 Maja Karlsson Ägskrokens Pikachu 2 1 8 Moa Ström Eliasson Elvis 2 1 9 Eva Hasselgren Gnupens Agent Frank 2 3 10 Linda Karlsson Stenrösets Blåklockan 2 3 11 Moa Ström Eliasson Ströms Alia 2 3 12 Amanda Kristiansson Yttertavles Life in sussés 3 0 13 Linda Karlsson Blaxtorps Akira 3 0 14 Agnes Hallberg Stampe 4 0 15 Moa Ström Eliasson Skilla 4 16 Smadar Ulriksen Bäcks Rum Tum Tugger 7 Lätt 1 Domare Smadar 15starter 3 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Klara Widerström Issues Klockwork Angel 0 0 2 Amanda Kristiansson Amulettens One Direction 0 0 3 Linda Lilja Issues Klockwork Princess 0 0 3 ut Annie Lundberg Thanso´s Nellie UT 0 0 4 Linda Karlsson Kvarntorps Ann-Sofie 0 1 5 Maria Ottosson Blaxtorps Desperado 0 3 6 Eva Hasselgren Lusens Blooming Valdemar 0 3 7 Moa Ström Eliasson Ströms Casper 1 8 Smadar Ulriksen Bäcks Gismo 1 9 Lisa Borg Kulans National Anthem 1 10 Julia Hallberg Bamse 1 11 Lisa Borg Röstebos Dig for Dollar 1 11 ut Tindra Lilja Vectis Dream UT 1 12 Eva Hasselgren Lusens Grymma Nils 2 13 Kristina Lundberg Kolartorpets Telma 2 14 Maya Sjöqvist Tottarnas Lukas 10 15 Annie Lundberg Luickys Cleo 10
Lätt 2 Domare 17starter 4 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Klara Widerström Issues Klockwork Angel 0 0 2 Maria Ottosson Blaxtorps Desperado 0 0 3 Eva Hasselgren Lusens Grymma Nils 0 0 4 Eva Lindberg Blaxtorps Khila 0 1 4 ut Annie Lundberg Thanso´s Nellie UT 0 0 5 Eva Hasselgren Lusens Blooming Valdemar 0 1 6 Maria Ottosson Blacktorps Accola 0 1 7 Julia Hallberg Bamse 0 2 8 Lisa Borg Röstebos Dig for Dollar 1 9 Moa Ström Eliasson Ströms Casper 1 10 Linda Karlsson Amulettens Backstreet Boys 1 10ut Tindra Lilja Vectis Dream UT 1 11 Amanda Kristiansson Aggetorps Mony for Nothing 1 12 Maya Sjöqvist Tottarnas Lukas 1 13 Eva Lindberg Blaxtorps Thilo 2 14 Smadar Ulriksen Bäcks Gismo 4 15 Lisa Borg Kulans National Anthem 4
Medel 1 Domare Linda K 24 starter 5 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Linda Lilja Issues Chicago Blackhawk 0 0 2 Tindra Lilja Issues New Jersey Devil 0 0 3 Tove Corneliussen Blaxtorps Thelonius 1 0 4 Moa Ström Eliasson Ströms Colin 1 0 5 Klara Widerström Casinos League of Legend 0 1 6 Tindra Lilja SnöPiraten 1 1 7 Amanda Kristiansson Blaxtorps Loppan 1 1 8 Amanda Kristiansson Lusens Flying Maggie 1 1 9 Kristina Lundberg Bäcks Lorenzo 1 1 9 ut Linda Karlsson Winter Soliders Solfnatt UT 1 1 10 Linda Karlsson Silverados Porthos 1 2 11 Kristina Lundberg Lucky´s Atlas 1 2 12 Moalinn Ahlström Lusens Astrid 2 13 Tove Corneliussen Blaxtorps Sepia 3 14 Jenny Borg Blaxtorps Delphi 3 15 Linda Karlsson Stenrösets Smokey and the Bandit 4 16 Jenny Borg Blaxtorps Bruce 4 17 Smadar Urliksen Bäcks Haskin 4 17 ut Annie Lundberg Thanso´s Sapphire UT 4 18 Amanda Kristiansson Lyckans Bambi 4 19 Moalinn Ahlström Lusens Blooming Colin 5 20 Amanda Kristiansson Amaizing Fly into Your Heart 7 21 Maria Ottosson Blaxtorps Aria 7 opl Linda Karlsson Lusens Flying Ture tid ute opl Moalinn Ahlström Lusens Flower Power Bubblan ugår opl Moalinn Ahlström Queen´s Hungarian Horntail utgår Medel 2 Domare Linda K Annie L 22 starter 5 pinnar 1 Tove Corneliussen Blaxtorps Thelonius 1 0 2 Linda Karlsson Lusens Flying Ture 1 0 3 Linda Lilja Issues Cloxkwork Prinsses 2 0 4 Linda Lilja Issues Chicago Blackhawk 1 1 5 Jenny Borg Blaxtorps Bruce 2 0 6 Linda Karlsson Silverados Porthos 2 0 7 Kristina Lundberg Bäcks Lorenzo 2 0 8 Amanda Kristiansson Amulettens On Drektion 2 0 9 Moa Ström Eliasson Ströms Colin 2 1 10 Amanda Kristiansson Blaxtorps Loppan 2 1 11 Tindra Lilja SnöPiraten 2 1 12 Klara Widerström Casinos League of Legend 2 1 13 Kristina Lundberg Lucky´s Atlas 1 2 14 Amanda Kristiansson Lusens Flying Maggie 2 2 15 Linda Karlsson Stenrösets Smokey and the Bandit 2 3 15 ut Annie Lundberg Thanso´s Sapphire UT 2 3 16 Jenny Borg Blaxtorps Delphi 3 17 Amanda Kristiansson Lyckans Bambi 3 18 Moalinn Ahlström Lusens Astrid 3 19 Linda Karlsson Kvarntorps Ann Sofie 3 20 Tove Corneliussen Blaxtorps Sepia 4 21 Amanda Kristiansson Amaizing Fly into Your Heart 5 22 Maria Ottosson Blaxtorps Aria 8 opl Moalinn Ahlström Lusens Blooming Colin tid ute opl Smadar Ulriksen Bäcks Haskin tid ute Svår 1 Domare Linda K Klara W Smadar omhopp 12+4 starter 3 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Klara Widerström Emmchens Storyteller 0 0 2 Klara Widerström A Hopefull Transmission 1 0 3 Tindra Lilja SuperSam 1 2 4 Klara Widerström Fast & Furious 2 2 5 Annie Lundberg Aggetorps Crash Boom Bang 3 5 ut Klara Widerström Fantomen den människoätande tigern UT 2 2 6 Maria Ottosson Blaxtorps Dandy 4 6 ut Tove Corneliussen Blaxtorps Bieber UT 2 3 7 Linda Lilja Milleniums Son of the Fallen 3 7 ut Klara Widerström Flammans Dark secret UT 2 utgår 8 Tove Corneliussen Blaxtorps Euporia 4 8 ut Tove Corneliussen Blaxtorps Twilight ut 2 utgår 10 Linda Karlsson Queen´s Ukranian Ironbelly 5 11 Linda Karlsson Harry med Mustaschen 5 opl Maria Ottosson Blaxtorps Robin Hood tid ute Svår2 Domare Smadar Ulriksen 11 starter 3 pinnar FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Klara Widerström A Hopefull Transmission 0 0 2 Klara Widerström Milleniums Son of the Fallen 2 0 3 Tindra Lilja SuperSam 1 1 4 Tindra Lilja Issues New Jersey Devil 1 2 5 Annie Lundberg Aggetorps Crash Boom Bang 2 3 6 Klara Widerström Fast & Furious 3 7 Tove Corneliussen Blaxtorps Whitefoot 3 8 Maria Ottosson Blaxtorps Robin Hood 3 9 Linda Karlsson Queen´s Ukranian Ironbelly 3 10 Linda Karlsson Harry med Mustaschen 5 opl Maria Ottosson Blaxtorps Euphoria tid ute Elit 2 Domare Linda Karlsson 5 starter 1 cert FÖRARE KANIN Antal fel grund hoppning Antal fel omhopp 1 Klara Widerström Emmchens Storyteller 1 1 2 Klara Widerström Flammans Dark Secret 5 3 3 Klara Widerström Fantomen den mänskoätande Tiger 2 tid ute 4 Tove Cornelussen Blaxtorps Twilight 5 5 Tove Cornelussen Blaxtorps Biber 5
HÖJD HOPP EJ ELIT Domare Smadar Ulriksen 4 pinnar 1 Klara Widerström A hopefull Trasmissinon 70 cm 2 Klara Widerström Milleniums Son of Fallen 70 cm 3 MoaStröm Ströms Collin 65 cm 4 Tindra Lilja Supersam 65 cm 5 Moa Linn Ahlström Queen´s Pearl Tiramisu 50 cm 6 Tove Corneliussen Blaxtorps Thelonius 50 cm 6 Moa Ström Ströms Casper 50 cm 6 Tove Corneliussen Blaxtorps Biber 50 cm 10 Maria Ottosson Blaxtorps Robin Hood 50 cm 10 Tindra Lilja Snöpiraten 50 cm 10 Linda Karlsson Harry med Mustashen 50 cm 10 Maja Sjöqvist Tottarns Lukas 50 cm 13 Linda Karlsson Lusens Flying Magic 50 cm 14 Tove Corneliussen Blaxtorps Twilight 50 cm 15 Tindra Sjöqvist Kurre 50 cm 16 Linda Karlsson Winter Soliders Solfnatt 50 cm 17 Maria Ottosson Blaxtorps Dandy 50 cm
HÖJD HOPP ELIT Domare Smadar Ulriksen 1 cert 1 Klara Widerström Fantomen den mänskoätande Tiger 75cm 2 Klara Widerström Emmchens Storyteller 75 cm 3 Klara Widerström Flammans Dark Secret 50 cm 3 Tove Corneliussen Blaxtorps Charlie 50 cm 5 Tindra Lilja Vetctis Dream 50 cm
|
|
|
Post by boel on Jul 22, 2018 9:13:41 GMT
Mini KM 2018-07-07 Krokig bana Tävlingsansvarig: Josefina Ramsin
Lätt ny 23 starter, 5 pinnar Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 0+0 2. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 0+1 3. Björklövets Whatever it takes – Ida Johansson 1+0 4. Björklövets Pritty in Pink – Ida Johansson 2+0 5. The socks beauty – Sofia Karlsson 2+0 6. Björklövets Fading Like a Flower – Ida Johansson 1+1 7. Disney-Harriet – Lina Sundh 2+0 8. Nina – Ida Thörner 1+1 9. Furan's Rubin – Alina Engström 2+1 10. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 1+2 11. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 2+1 12. Smedbackens Ginny – Sofia Karlsson 3+1 13. Solens Legend – Felicia Elg 4+0 14. Bågenviks Vilding – Leia Engström 3+1 15. Kungsörs Crimenal mind – Felicia Elg 1+4 16. Gunvald – Felicia Elg 4+1 17. Björklövets Moonlight Kiss – Lina Sundh 4+1 18. Körsbärsdalens Bell of the Lucky – Felicia Elg 2+4 19. Smedbackens Bill – Sofia Karlsson 4+2 20. Teddy – Lina Sundh 3+4 21. Silverados Te Amo – Lina Sundh 7+1 Oplac. Honolulu – Martina Rudén Åkerby's Public Enemies – Kristine Eriksson
Lätt 17 starter, 4 pinnar (6 utdelade, dubbelnollor) Domare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Björklövets my happy ending – Martina Rudén (miniklubbmästare VPR) 0+0 2. Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin 0+0 3. Björklövets Black Hole Sun – Ida Johansson 0+0 4. Silverados Our Story – Lina Sundh 0+0 5. Björklövets Kissed by fire – Ida Thörner 0+0 6. Silverados Speedy Kooza – Lina Sundh 0+0 7. Bågenviks Sweet Triumph – Alina Engström 0+1 8. Björklövets Malaxis Excavata – Lina Sundh 0+1 9. Furan's Dasht-e Margo – Birgitta Eriksson 1+0 10. Bågenviks Sweet Success – Alina Engström 1+1 11. Solens Princess girl star – Felicia Elg 1+1 12. Sherlocks Stjärnglim – Martina Rudén 1+1 13. Åkerby's Butterfrog – Tilda Dalle 1+1 14. Cupcake – Sofia Karlsson 2+1 15. Åkerby's the fast show – Martina Rudén 2+1 16. Lina – Ida Norling 0+3 17. Björklövets Chenille Fantastique – Alice Thörner 3+1
Höjdhopp ej elit 26 starter, 11 pinnar Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare: Stig Eriksson Tidtagare: Birgitta Eriksson / Kristine Eriksson 1. Björklövets Wavebreaker – Ida Johansson 75 cm 2. Björklövets Light Me Up – Ida Johansson 70 cm 3. Björklövets Rainbow Blaze – Martina Rudén 70 cm 4. Björklövets Friday Night Bites – Ida Johansson 70 cm 5. Riverruns Wolf Hour – Ida Johansson 65 cm 6. Cupcake – Sofia Karlsson 65 cm 7. Starlights wild rock west – Martina Rudén 65 cm 8. Silverados Everlasting Love – Ida Thörner 60 cm Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 60 cm 10. Bågenviks Sweet Success – Alina Engström 60 cm 11. Solens Princess girl star – Felicia Elg 60 cm 12. Björklövets malaxis moritzii – Martina Rudén 50 cm Björklövets Kissed by fire – Ida Thörner 50 cm Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 50 cm Björklövets Victreebel – Ida Thörner 50 cm Silverados Speedy Kooza – Lina Sundh 50 cm 17. Silverados Our Story – Lina Sundh 50 cm Åkerby's Risky Business – Kristine Eriksson 50 cm Åkerby's the fast show – Martina Rudén 50 cm Björklövets my happy ending – Martina Rudén 50 cm Björklövets Diglett – Alice Thörner 50 cm 22. Sherlocks Stjärnglim – Martina Rudén 50 cm 23. Furan's Dasht-e Margo – Birgitta Eriksson 40 cm Björklövets Moonlight Kiss – Lina Sundh 40 cm 25. Gunvald – Felicia Elg 30 cm Björklövets Malaxis Excavata – Lina Sundh 30 cm
|
|
|
Post by boel on Jul 30, 2018 18:02:04 GMT
Vingåker 2018-07-28 Rak bana Tävlingsansvarig: Therese Nilsson
Elit 12 starter, 1 cert Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare och tidtagare: Kristine Eriksson 1. Björklövets Rainbow Gleam – Ida Johansson 1+0 2. Björklövets Cookies & Cream – Martina Rudén 1+1 3. Björklövets Pink Crush – Ida Johansson 1+2 4. Björklövets Irreplaceable memories of April Violets – Boel Eriksson Åsbäcken 2+1 5. Björklövets Light me up – Ida Johansson 2+2 6. Fortunas Paramount – Ida Johansson 2+3 7. Regnbågens Secret Obsession – Martina Rudén 2+3 8. Furan's Sakura – Birgitta Eriksson 2+3 9. Åkerby's Marshmallow – Ida Johansson 4 10. Åkerby's Tacodile – Martina Rudén 4 11. Great Champion Marvelous Blueberry – Linda Gustavsson 5 Oplac. Björklövets Friday night bites – Ida Johansson
Svår 15 starter, 3 pinnar Aspirant: Therese Nilsson Huvuddomare och tidtagare: Birgitta Eriksson 1. Björklövets Wavebreaker – Ida Johansson 0+0 2. Björklövets Rainbow Blaze – Martina Rudén 0+0 3. Björklövets Bric Red – Ida Johansson 1+0 4. Björklövets malaxis moritzii – Martina Rudén 1+0 5. Furan's Dasht-e Kavir – Josefina Ramsin 0+1 6. Riverruns Wolf Hour – Ida Johansson 1+0 7. Starlights wild rock west – Martina Rudén 1+1 8. Himlens Sky Garden – Boel Eriksson Åsbäcken 0+2 9. Åkerby's Flamango – Martina Rudén 1+2 10. Furan's Naruto – Kristine Eriksson 2+2 11. Åkerby's Risky Business – Boel Eriksson Åsbäcken 2+3 12. Queens pearl irish cream – Martina Rudén 3 13. Björklövets berries n' cherries – Martina Rudén 3 14. Björklövets Aqua Wind – Josefina Ramsin 3 Oplac. Björklövets Twilight Sparkle – Kristine Eriksson
Medelsvår 19 starter, 4 pinnar Domare: Kristine Eriksson Tidtagare: Stig Eriksson 1. Björklövets Lemon Yellow – Ida Johansson 0+0 2. Åkerby's far from heaven – Martina Rudén 0+1 3. Björklövets Malaxis Rosei – Kristine Eriksson 1+0 4. Cristallens Belive Me – Felicia Elg 1+0 5. Björklövets Bergsippa – Linda Gustavsson 0+1 6. Bågenviks Sweet Triumph – Alina Engström 0+1 7. Björklövets Rainbow Shine – Ida Norling 0+1 8. Björklövets Unforgettable memories of April Violets – Birgitta Eriksson 0+1 9. Bågenviks Sweet Success – Alina Engström 1+1 10. Silverados Speedy Kooza – Lina Sundh 0+2 11. Björklövets my happy ending – Martina Rudén 1+1 12. Furan's Dasht-e Loot – Boel Eriksson Åsbäcken 1+1 13. Björklövets Black Hole Sun – Ida Johansson 1+2 14. Isprinsessan Lea – Therese Nilsson 1+2 15. Åkerby's beneath the darkness – Martina Rudén 2+2 16. Simoneholms Midnight Ride – Lina Sundh 1+3 Oplac. Björklövets Malaxis Excavata – Lina Sundh Björklövets A Golden Crown – Josefina Ramsin Furan's Dasht-e Margo – Birgitta Eriksson
Lätt 17 starter, 4 pinnar (5 utdelade till dubbelnollor) Aspirant: Josefina Ramsin Huvuddomare och tidtagare: Boel Eriksson Åsbäcken 1. Björklövets Fading like a Flower – Ida Johansson 0+0 2. Björklövets Whatever it takes – Ida Johansson 0+0 3. Björklövets walking the wire – Martina Rudén 0+0 4. Björklövets Beautiful Lies – Ida Norling 0+0 5. Furan's Ametist – Josefina Ramsin 0+0 6. Silverados Our Story – Lina Sundh 0+1 7. Kungsörs Crimenal Mind – Felicia Elg 0+1 8. Arrows Let Forever Be – Lina Sundh 0+1 9. Björklövets Pritty in Pink – Ida Johansson 1+0 10. Furan's Topas – Birgitta Eriksson 0+1 11. Mystiquas Schackmatt – Therese Nilsson 0+1 12. Åkerby's the fast show – Martina Rudén 1+1 13. Sweety's Dani California – Kristine Eriksson 1+1 14. Solens Princess girl star – Felicia Elg 1+2 15. Lejonkungen Leo – Therese Nilsson 1+2 16. Solens Legend – Felicia Elg 1+3 17. Körsbärsdalens Bell of the Lucky – Felicia Elg 2+3
Lätt ny 15 starter, 3 pinnar Domare: Ida Johansson / Birgitta Eriksson Tidtagare: Therese Nilsson 1. Furan's Rubin – Alina Engström 2+0 2. Skogstorps Kaos – Ida Johansson 1+1 3. Björklövets Breaker of Chains – Linda Gustavsson 2+1 4. Try to stop me – Felicia Elg 1+2 5. Silverados Te Amo – Lina Sundh 3+0 6. Disney-Harriet – Lina Sundh 2+2 7. Åkerby's Phyllobates terriblis – Martina Rudén 3+1 8. Bågenviks Vilding – Leia Engström 3+1 9. Åkerby's Public Enemies – Boel Eriksson Åsbäcken 3+2 10. Teddy – Lina Sundh 2+3 11. Mystiquas Gold Texas – Susanne Nilsson 5+2 12. Björklövets Moonlight Kiss – Lina Sundh 5+3 Oplac. Fred – Linda Gustavsson Åkerby's Phyllobates lugubris – Martina Rudén Håkan – Josefina Ramsin
|
|